06.05.2024 V. Jankov

Bez golova u derbiju

U minulom kolu samo "mladostaši" pobedili - foto: V. Jankov

Derbi 15. kola Međuopštinske lige u Bačkom Petrovom Selu završen je bez golova, što znači da je prvoplasirano Jedinstvo zadržalo sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Slobodu. Istim rezultatom završena je i utakmica u Pačiru, gde je četvrtoplasirana Bačka ugostila poslednjeplasiranu Slaviju iz Novog Orahova. U minulom kolu su radost pobede osetili samo igrači Mladosti, koji su u Radičeviću savladali Eđšeg iz Malog Iđoša rezultatom 2:0. U ovom kolu je slobodan bio trećeplasirani Proleter iz Njegoševa.

Ne može se reći da prilika nije bilo u derbiju kola, ali mreže su ostale netaknute. Trener Jedinstva Boris Nađ izveo je sledeći sastav: Ereg, Kovačev (od 74. Milovanov), Vučković, Jovičić (od 87. D. Kolompar), Bojanić, D. Stanojev (od 68. Dabižljević), Mihalec, Anđelković, I. Kolompar, Hegediš.

Drugi klub iz bečejske opštine Mladost je, pred svojim navijačima u Radičeviću, uknjižila pobedu od 2:0 protiv Eđšega. Već u prvom minutu Aleksandar Božić je doveo „mladostaše“ u vođstvo, koje je duplirao „rezervista“ Gavrić tek u 83. minutu. Trener Bojan Brankov je izveo sledeći sastav Mladosti: Tot, D. Jekić, T. Tepić, Radovanović, Jajić (od 57 Munjin), Božić (od 46. Nikodinović), S. Milin, Medurić (od 63. Gavrić), Đukić, M. Tepić, Olujić (od 57. Popić).

U sledećem 16. kolu sastaju se Eđšeg – Jedinstvo, Slavija – Mladost i Proleter – Bačka, dok je Sloboda sobodna. Imajući u vidu položaj na tabeli, najzanimljivije će biti u Njegoševu, gde Proleter sa 21 bodom ima priliku da odmakne Bačkoj, koja ima 19 bodova, kao i Mladost, koja je favorit na gostvanju u Novom Orahovu „fenjerašu“ Slaviji sa samo pet bodova. I Jedinstvo je favorit u Malom Iđošu, jer je do sada uknjižilo 32 boda, a Eđšeg samo 6.