Uspešna misija Trive Ilića u Bačkoj Palanci

OFK Bačka - foto: Trivo Ilić/arhiva kluba

Nekadašnji superligaš OFK Bačka se srozao na niske grane i posle ispadanja iz Srpske lige nije se znalo da li će zaigrati u Vojvođanskoj ligi, Sever. Na poziv glavnog sponzora Marjana Rnića odazvao se iskusni trenerski vuk Trivo Ilić. Cilj je bio da se angažuje što više igrača iz Bačke Palanke i okoline, koji osećaju i vole plavi dres. Ilić se našao u dvojakoj ulozi, pored trenera, obavljao je odgovorne zadatke tim menandžera.

- Imao sam autonomiju u radu i opredelio sam se za poznata imena kao što je Balabanović, Gluvić, Kovačević, Bajić i Jevtić, koji su bili okosnica tima. Aktivirani su nakon višemsečne pauze Nijemčević i Crnojački. U prvom momentu želja je bila da budemo među 4-5 ekipa, pogotovu što je selektiranje ekipe završeno tri dana pred početak prvenstva. Na premijeri dobili smo Obilić i bilo je evidentno da se mučimo, nismo bili dovoljno spremni i uigrani. Vremenom tim je izgledao sve bolje naročito na fizičkom planu. Stvorena je sjajna atmosfera i dobra hemija. Bio je to izazov za mene, da sve to sjedinim i dovedem na zadovoljavajući nivo, u skladu sa renomeom nekadašnjeg superligaša – seća se Ilić.

Trivo Ilić, OFK Bačka - foto: lična arhiva

Palančani su od prvog do poslednjeg kola bili na čelu. Statistički gledano bili su neprikosnoveni sa 25 pobeda, tri remija i dva poraza (gol razlika 73:17). Dobar roster zimus su dopunili sa mladim Radakovićem, Vinovićem i iskusnim Rakićem. Povreda prvog strelca Đokića stvorila je dodatni problem i iskusni strateg odlučio da do povratka golgetera rešenje potraži u sopstvenim redovima i izbor je pao na zadnjeg veznog Gluvića koji je prekomandovan u napad. Bio je pravo otkrovljenje sa 11 postignutih golova i jedan od najboljih igrača u drugom delu sezone.

Ilić je imao je pomoć od Stevana Kneževića, trenera golmana i povremeno je pomagao Milan Puđa iz omladinskog pogona.

- Dešavalo se da budem sam sa 22 igrača, radio bez kondicionog trenera. Nije bilo problema, jer mi je materija bila bliska sa polaganja za licencu. Takav rad zahtevao je dosta energije i vremena, ali se nisam žalio. Dali smo najviše i primili najmanje golova, igrali moderno i sve to ide u prilog načinu kako smo prezentovali fudbal. Igračima čestitam na velikoj posvećenosti i disciplini. Postojao je obostrani respekt i uvažavanje. Odajem priznanje ljudima iz uprave koji su nam omogućili nesmetano da radimo i takmičimo se - zaključio je poznati stručnjak.

Kako mu je istekao ugovor, pozdravio se sa Palančanima i posao sportskog direktora od danas preuzima Miodrag Mrđa. Sa novim opretivcem Ilić nije uspeo da nađe zajednički jezik, razlikuju se u viziji i pristupu, i pored trenera ima igrača koji se ne uklapaju u njegov izbor tima. Iza Trive Ilića je završena još jedna uspešna misija. Do sada je klubovima u kojima je radio doneo sedam titula i tri kupa.


Hajduk (S) 4 : 0 Mladost (T)
Budućnost (P) 4 : 5 OFK Mladost APA
Tisa 0 : 3 Hajduk 1912
Mladost (BP) 3 : 0 Vojvodina (BG)
OFK Bačka 3 : 1 Radnički 1905
Bajša 0 : 3 Obilić
Bačka 1901 3 : 1 Radnički 1918
Iskra 8 : 1 Srbobran
Konačna tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 OFK Bačka 30 25 3 2 78
2 Tisa 30 22 5 3 71
3 Hajduk 1912 30 21 5 4 68
4 Radnički 1905 30 15 6 9 51
5 Bajša 30 13 8 9 47
6 Hajduk (S) 30 14 4 12 46
7 Budućnost (P) 30 13 4 13 43
8 Obilić 30 12 7 11 43
9 Radnički 1918 30 13 4 13 43
10 Iskra 30 11 4 15 37
11 OFK Mladost APA 30 10 5 15 35
12 Vojvodina (BG) 30 7 7 16 28
13 Mladost (BP) 30 8 4 18 28
14 Bačka 1901 30 7 7 16 28
15 Mladost (T) 30 5 4 21 19
16 Srbobran 30 3 5 22 14
XS SM MD LG XL XXL