08.04.2013 Vinko Janković

SLV: Pregled 19. kola

Poslednje odigrano, XIX kolo u prvenstvu Srpske Lige Vojvodina, donelo je očekivane rezultate, a pobede su ostvarile sedam ekipa domaćini a jedan susret se završio bez odluke i bez golova, nerešeno (Tekstilac-Srem). Na osam utakmica postignuto je 19 golova , što je u proseku 2,4 po utakmici Jedan gol je postignut sa bele tačke, a sviran je domaćoj ekipi. Sve susrete ukupno je pratilo blizu 2400 gledalaca,ili 300 po jednom meču.Disciplina je bila na nivou proseka, dodeljena su 36 kartona žute boje i dva crvena, a više od jedne četvrtine pokazao je sudija Spasić Siniša iz Novog Sada na utakmici u Somboru (10 žutih i jedan crveni).Posle četiri odigrana prolećna kola, najviše uspeha i stoprocentni učinak imaju fudbaleri Jedinstva iz Stare Pazove koji su sve utakmice dobili i imaju gol razliku 10:0. Iza njih slede dve ekipe Radničkog, mitrovčani imaju deset bodova iz tri pobede i jednog remija, a somborci su sa tri prolećna minimalca napravili skok za četiri mesta na tabeli i osvojili bod više od polovine jesenjie zalihe. Od ekipa koje su u nastavku prvenstva uzeli više od polovine bodova, tu su Senta i Dunav iz Starih Banovaca, a prvak , Dolina i ČSK Pivara, sa pet bodova iz četiri susreta su među ekipama iz sredine, a bez pobede ovoga proleća su Radnički (Š), Srem i Cement. Naredno kolo igra se u sredu,Dolina gostuje Dunavu u Stare Banovce,a sremskomitrovački Radnički ide u Bačku Topolu.Nepobeđeno (ovoga proleća ), Jedinstvo ide na noge Cementu i eto prilike da se susretnu dva tima od kojih jedan nezna za poraz ovoga proleća , a druga nezna za pobedu u prva četiri kola.U stalim susretima ,somborci gostuju imenjaku u Šid, odžačani idu u Čelarevo,Srem dočekuje Mladost, a Palićani će ugostiti poslednjeg Dinama, a Sloga Sentu.

Na slici Fudbaleri Somborskog Radničkog pre početka utakmice sa Palićem na gradskom stadionu

Cement 3 : 4 Senta
Dinamo 2 : 0 Radnički (SM)
Radnički (S) 4 : 3 Dolina
Mladost 2 : 1 Dunav
Tekstilac 3 : 0 Bačka Topola
Jedinstvo (SP) 1 : 4 Sloga
ČSK Pivara 0 : 2 Palić
Srem 0 : 3 Radnički (Š)