Stefan Janković (11) je postigao četvrti gol za Bečejce ove sezone - foto: V. Jankov
Fudbaleri OFK Bečej 1918 utakmicu četvrtog kola vojvođanskog “severa” igrali su u Kuli sa starim rivalom još iz prvoligaških i, do skoro, srpskoligaških dana Hajdukom 1912. Umesto u subotu, derbi kola igran je u utorak i završen je bez pobednika rezultatom 2:2 (2:0). Voljom žreba, Bečejce u subotu čeka novi derbi protiv doskorašnjeg rivala sa srpskoligaških terena, pošto će od 16 sati ugostiti Tisu iz Adorjana, koja je trenutno druga na tabeli sa devet bodova, dva više od mladića sa Tise.
Kuljani su bolje otvorili utakmicu i preko Bratislava Jelića, nekadašnjeg fudbalera Bečeja, već u 10. minutu poveli sa 1:0, a u drugom minutu nadoknade vremena doplirali su vođstvo golom Proneka. Na odmor se otišlo rezultatom 2:0, što je bio znatan kapital domaćina.
- Maleri sa povredama su nas zadesili od samog početka okršaja u Kuli. Prvo se povredio Hasičić, a potom Božičić, pa smo bili prinuđeni da prerano izvršimo dve izmene. To nas je poremetilo i prvo poluvreme je bilo za zaborav. U nastavku je bila druga priča. Zaigrali smo angažovanije i plod takve igre je penal za nas, pošto je Đekić oboren s leđa u kaznenom prostoru rivala, a Janković je bio siguran egzekutor najstrože kazne. Isti igrač je ubrzo imao izvrsnu priliku, ali je golman Drinčić bio uspešniji. Potom su i Kuljani imali tri prilike, ali se naš kapiten Milovanov istakao dobrim odbranama, da bi u samom finišu Mihajlović izvrsno centrirao sa desne strane, a Kopre kod druge stative sproveo loptu u mrežu za konačnih 2:2, raportirao nam je trener Bečejaca Lazar Dabižljević.
Tako je Stefan Janković upisao na svoj golgeterski konto četvrti pogodak u aktuelnoj sezoni i najavio da će biti “udarna igla” Bečejaca od kog će strepeti protivnički golmani.
Nije na odmet podsetiti da su isti rivali pred početak aktuelne sezone imali “generalku” kraj Tise, koja je završena identičnim rezultatom. Da sve bude interesantnije, i tada su Kuljani vodili sa 2:0, a jedan gol je postigao Jelić, da bi Bečejci dva minuta pre kraja izjednačili na 2:2 golom Nikole Koprea. Imajući to u vidu, jasan je naslov teksta.
Trener Lazar Dabižljević suprostavio je Kuljanima sledeći sastav: Milovanov, Marković, Tadić, Božičić (od 22. Mijailović), Savin, Đekić, Dabižljević, Sel (od 46. Mihajlović), Janković, Kovačev (od 46. Milivojević), Hasičić (od 6. Kopre).
V. Jankov
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Hajduk (S) | 4 | 3 | 1 | 0 | 10 | |
2 | Tisa | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | |
3 | OFK Mladost APA | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | |
4 | Budućnost (G) | 4 | 2 | 2 | 0 | 8 | |
5 | Obilić | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | |
6 | Bečej 1918 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | |
7 | Vojvodina (BG) | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | |
8 | Hajduk 1912 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | |
9 | Radnički 1918 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | |
10 | Bajša | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | |
11 | Iskra | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | |
12 | Budućnost (M) | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | |
13 | Radnički 1905 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | |
14 | Mladost (BP) | 4 | 0 | 3 | 1 | 3 | |
15 | Sutjeska | 4 | 0 | 1 | 3 | 1 | |
16 | Proleter (RS) | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 |