Naftaši na sever Banata po "naftu", Rumljani na krilima uspeha u kupu, žele da naplate stare dugove Inđijcima, može li Hajduk nastaviti seriju?

Hаjduk iz Divoša ne popusta ni za pedalj i nova žrtva goropadnih Divošana je Inđija. U stopu je prati Mladost iz B.Jarka, koja je odigrala turbulentni remi u S.Pazovi, derbi u Elemiru protekao je bez pobednika, Pančevci su preokrenuli Palančane, Veternik je nepredvidiv, kući gubi, na starani dobija, Vrbašani su za devet minuta matirali Rumljane, Sloga je minimalcem dobila fenjeraša iz Omoljice, u Tovarniku mladi Kikinđani su uzeli prvi bod.

5. kolo donosi nova uzbuđenja i neizvesne duele. Subota je rezervisana za mečeve u B. Palanci, Kikindi, Vetrniku i Bačkom Jarku.

OFK Bačka dočekuje Slogu i ovo je preloman trenutak za domaćina. Više su pružili nego što su bodova osvojili, ali moraju da zasluže i očekuje se reakcija tima. U Pančevu su imali 70 minuta vođstvo i za osam minuta sve prosuli. Sloga je dobila Omoljičane i vezala dve pobede. Oslanjaju se na ekstra brzog Vemića koji može biti opasan u kontrama.

Banatski derbi igraju u različitom raspoloženju OFK Kikinda i Naftagas. Prvi bod Kikinđani su uzeli u Tovarniku i sa dva postignuta gola nalaze se na začelju. Više vrede, ali im je sportska sreća okrenula leđa. Naftaši su izraziti favoriti, nalaze se u seriji pozitivnih rezultata (bez primljenog gola). Najveći uspeh ostavarili su u sredu u pretkolu Kupa Srbije pobedom nad prvoligašem iz Smedereva i plasmanom među 32 ekipe. Silađi je sa dva gola izrastao u istinskog junaka. Planski su Silađi i Savanović odigrali poluvreme u derbiju sa Željom kako bi bili odmorni za najvažniju utakmicu u istoriji kluba.

Veternik je nepredvidiv, kući gube a nа starani remizira i izborili prvu, ubedljivu pobedu u Banovcima. Posebno se istakao dvostruki strelac Samardžić, koji će imati veliku konkurenciju u poznatom Balabanovću, pristiglom iz Smedereva. Ne žele da se zadovolje prosekom i žele u gornji deo tabele. Sloboda, naredni protivnik, ne pokazuje, bar na početku, igre iz prošle sjajne sezone. U kontu imaju tri remija i poraz, pored vođstva nisu uspeli da savladaju mlade Kikinđane. Oseća se izvesno zasićenje i neophodna je “sveža krv” da unese više živosti i donese novi kvalitet.

Mladost iz B.Jarka predstavlja prijatno iznenađenje, mada su pre početka prvenstva važili za jednog od favorita. Do remija u Pazovi, vezali su tri pobede. U Pazovi su imali prednost od dva gola i na isteku regularnih 90 minuta sa bele tačke pogodili za jedan bod. Omladinac se nakon debakla od Veternika rastao sa trenerom Zdravkom Trivkovićem. Kući gube, na strani pobeđuju i nikako da se ustale. Ne mogu ponoviti dve loše partije i očekuje se reakcija igrača na smenu trenera. Očekuje se malo golova i detalji mogu da presude.

U nedelju se igra u Rumi, Inđiji, Divošu i Omoljici.

Duel bivših prvoligaša u Rumi budi pažnju zbog nerasčišćenih računa. Naime, Inđija je pobedom u Rumi direktno uticala da Sloven ispadne iz Prve lige. Na krilima istorijskog uspeha u pretkolu kupa, i više nego ubedljive pobede protiv Jedinstva 1936 u Kruševcu, nagoveštava da se momci trenera Golića nalaze u uzlaznoj putanji. Zanimljivo je istaći da su na svakoj utakmici u prvih 10 minuta primali gol, još se traže ali nema sumnje da se nalaze na pravom putu. Od Inđije se više očekivalo, naročito su podbacili protiv lidera iz Divoša. Dobro su se držali veći deo meča i u finišu položili oružje. Nastavili su sa starim problemom neefikasnoću iz Prve lige i za 360 minuta postigli su dva gola.

Železničar ćе prvi put biti domaćin na renomiranom veštaku u Lejama i kao favorit dočekaće Dinamo 1945. Domaćin je u Elemiru odigrao taktički dobro i protiv direktnog konkurenta osvojen bod vredi. Favoriti su protiv Pančevaca i prilika je da uspešnu seriju nastave. Dinamo je gubio do 77. minuta i golovima dvojice Markovića za sedam minuta preokrenuo.

Derbi igraju vodeći Hajduk i Jedinstvo. Divošani su u velikoj seriji od četiri pobede (gol razlika 10:1). Nije to lepršavo, ali je korisno i rezultatski uspešno. Imaju nekoliko pojedinaca koji rešavaju utakmice kao Nađ I Mitrović u Inđiji. Pazovčani mogu da iznenade svakog i sve je dostižno kao veliki zaostatak protiv Jarčana. Zahvaljujući dvostrukom strelcu Delibašiću uspeli su da preokrenu, ali ne i da uzmu ceo plen. Mladost je bliža pobedi, međutim gosti iz Pazove su tvrd orah i imaju čime da prete.

Da li će Omoljičani osvojiti prvi bod u prvenstvu ostaje da se vidi posle nedeljne utakmice sa OFK Vrbasom. Za njih je ovaj meč biti ili ne biti, i ukoliko izgube mogu polako da razmišljaju o Zoni. Dobro su se držali u Čonoplji i izgubili su na individualni kvalitet ptotivnika. Vrbašani izrastaju u nepredvidivu ekipu. Za 11 minuta su sa tri gola torpedovali Sloven, došlo je do opuštanja i rival je bio blizu poravnanja. Imaju mlad sastavi i stručni štab iz ekipe izvlači maksimum i moraju biti zadovoljni dosadašnjim rezultatima.


OFK Bačka : Sloga (Č)
Železničar : Dinamo 1945
OFK Kikinda : Naftagas
Veternik : Sloboda (DT)
Mladost (BJ) : Omladinac (NB)
Hajduk (D) : Jedinstvo (SP)
GFK Sloven : Inđija
Mladost (O) : OFK Vrbas
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Hajduk (D) 4 4 0 0 12
2 Mladost (BJ) 4 3 1 0 10
3 Naftagas 4 2 2 0 8
4 Železničar 4 2 2 0 8
5 Jedinstvo (SP) 4 2 1 1 7
6 Sloga (Č) 4 2 1 1 7
7 Omladinac (NB) 4 2 0 2 6
8 OFK Vrbas 4 2 0 2 6
9 Dinamo 1945 4 2 0 2 6
10 Veternik 4 1 1 2 4
11 GFK Sloven 4 1 1 2 4
12 Inđija 4 1 1 2 4
13 Sloboda (DT) 4 0 3 1 3
14 OFK Bačka 4 0 2 2 2
15 OFK Kikinda 4 0 1 3 1
16 Mladost (O) 4 0 0 4 0
XS SM MD LG XL XXL