15.04.2013 B.Spasić

Pčinjska okružna liga: Pregled 22. kola

Derbi 22. kola PFL odigran je u Vladičinom Hanu izmedju domaće ekipe Morave i do sada neporažene ekipe Pčinje iz Trgovišta. Pred neuobičajen velikim brojem gledalaca za ovaj rang takmičenja, preko 1000, vidjena je prosečna fudbalska predstava, u kojoj su igrači obe ekipe prikazali igru, koja je daleko ispod nivoa igre koja bi trebala da odvede prvaka PFL na zonski stepen takmičenja, Sve vredno na današnjoj utakmici vidjeno je u prvih 10 minuta igre, kada je domaća ekipa nošena velikom podrškom sa tribina , žestoko krenula na vrata protivnika, I posle jedne akcije stigla u vođstvo prelepim pogotkom sa desne iz kaznenog prostora kada je domaći napadač natrčao na odbijenu loptu I zakucao je ispod same prečke u mrežu. Do kraja prvog dela igre gostujuća ekipa je preuzela inicijativu ali njihovi napadi su bili jalovi I bezidejni a najbolju šansu za izjednačenje propustio je gostujući napadač koji je nakon sudara odbrambenog igrača domaće ekipe I vratara uspeo da promaši potpuno prazna vrata. I u drugom delu gostujuća ekipa je pokušala da konstantno vrši pritisak na vrata domaće ekipe, medjutim to su uglavnom bile visoke lopte koje je domaća odbrana lako rešavala. Pri samom kraju utakmice gostujući igrači su krenuli svim raspoloživim snagama u napad ostavivši svoju polovinu potpuno nebranjenu, medjutim domaći igrači fizički iscrpljeni nisu to umeli da kazne. Na kraju ipak zaslužena pobeda domaćina, a predstava koja je vidjena brzo će otići u zaborav. Ovom pobedom, trka za prvo mesto u PFL , postaje potpuno neizvesna I otvorena do kraja prvenstva. . U utakmicama odigranim u subotu ekipa Alakinca još jednom je demonstrirala svoju snagu ipobedom na svom terenu nad ekipom Biljače zadržala korak sa vodećom trojkom istovremeno najavljujući da ekipama Morave i Pčinje, uopšte neće biti lako prilikom gostovanja koje ih očekuje ovog proleća u Alakincu. U trećoj utakmici subotnjeg programa, neverovatna utakmica, u kojoj je gost ekipa Bese na poluvremenu vodio sa 3-0 protiv domaće ekipe Mladosti iz Suvojnice koja je u drugom poluvremenu preokrenula rezultat u svoju korist 5-3. U utakmicama odigranim u nedelju sigurne pobede pre svega trenutno lidera na tabeli ekipe Nebeskih Andjela koja je bez većih problema pobedila na domaćem terenu ekipu Vranjske Banje , kao I ekipe Mladosti iz Bosilegrada koja nastavlja seriju bez poraza u prolećnom delu prvenstva, a ovog puta oružje je položila ekipa Ternoci koja je ispraćena sa 3 pogotka u mreži. Nakon serije razočaravajućih rezultata pobedu je najzad uknjižila I ekipa Kondive koja je na domaćem terenu savladala ekipu As iz Bujanovca, dok je u Levosoju domaća ekipa pomalo neočekivano u pravoj goleadi savladala ekipu Čelika. Nakon ovog odigranog kola na prvom mestu se izdvojila ekipa Nebeskih andjela sa 4 boda više u odnosu na svoje pratioce, s tim što ekipa Pčinje ima 2 utakmice manje, u kojima je trijumf imperative kako bi se vratili na čelo tabele.

Alakince 1 : 0 Čelik
Pčinja 7 : 0 Vranjska Banja