20.04.2013 Miroslav Todorović

OFL Lučani: Bratstvo - Vrelo 4:0

U okviru 16. kola OFL Lučani, ekipa Bratstva iz Dljina zabeležila je 8. prvenstveni trijumfsavladavši Vrelo iz Gornje Kravarice rezultatom 4-0. Domaći su dobrom igrom, posebno u drugom delu, zasluženo stigli do novih bodova i nastavili seriju pobeda. Gledajući prvenstvenu tabelu, Bratstvo je bilo favorit u današnjem susretu i taj epitet su i opravdali.

Početak meča Bratstvo - Vrelo

Od prvog zvižduka sudije Đorđevića, gosti su se našli u podređenom položaju, prepustajući protivniku veći posed lopte i dominaciju na sredini terena. Već u 6. minutu, prva prilika za Bratstvo. Todorović se našao u izglednoj poziciji ali je tukao sa peterca preko gola. Pet minuta kasnije, Topalović je oprobao udarac sa distance ali biva neprecizan. Mogao je Simović u 15. minutu da dovede svoj tim do prednosti, no njegov udarac glavom pogađa spoljni deo mreže. Posle pomenutih šansi, koje nisu realizovane, konačno domaći pronalaze put do mreže u 38. minutu. Topalović je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane i prizemnim pasom pronašao Stojanovića, na desetak metara od gola. On dodaje loptu do Milivojevića na drugoj strani, koji iz neposredne blizine postiže gol. Jedini udarac ka golu domaćeg čuvara mreže Sinđelića, uputio je Radičević u 41. minutu, sa dvadesetak metara, no nije bio precizan. Rezultatom 1-0 otišlo se na odmor. Početak drugog dela, doneo je odličnu priliku za iskusnog Rendulića, koji je ušao na startu nastavka. Naime, on se našao u situaciji 1 na 1 sa golmanom Popovićem, malo iskosa sa leve strane ali je šutirao pored gola. U 64. i 65. minutu, gosti su imali dve povoljne situacije, kada su se na šut odlučivali Perović, odnosno Miloš Popović. Oba puta mreža Bratstva ostala je netaknuta. Samo minut kasnije, domaći su došli do drugog pogotka. Topalović je iz auta pronašao Rendulića, na ivici kaznenog prostora, koji odmah šutira i majstorski pogađa gornji levi ugao, nemoćnog Ivana Popovića. Evrogol za 2-0!Tim pogotkom, praktično je rešeno pitanje pobednika ali to nije bilo sve. Dva minuta pre isteka regularnog toka, ponovo se Rendulić upisao u strelce. Špic Bratstva je primio loptu na 40 metara od gola gostiju, uspeo da prevari svog čuvara, uputi se ka šesnaestercu i sa desetak metara, po treći put matira „jedinicu“ Vrela. Konačnih 4-0, postavlja Simović u 90. minutu, prizemnim udarcem iz neposredne blizine.

Brezova 1 : 0 Dedinje Junajted
Gorušica 5 : 0 Sloga
Bratstvo 4 : 0 Vrelo
Jelica 2 : 0 Prilike
Jedinstvo 2 : 0 Gradina
Radnički 1 : 3 Bjelica