05.04.2008 A.Daišević

Sloga ( PM) - Sloga (K) 1:0

Borbena, fajterska, ali ne mnogo kvalitetna utakmica. Domaćin je pobedio iz bukvalno jedinog udarca prema vratima imenjaka iz Kraljeva. Igrao se 15.minut kada su odbrambeni fudbaleri Sloge dugo oklevali kada i da li da fauliraju Đurđevića, a onda su to učinili u najgorem trenutku, na 18 metara od gola, po sredini. Slobodan udarac je izveo najbolji igrač i strelac Petrovčana, ciljao je bliži golmanov ugao,a iskusni Ugrenović loše reagovao i domaća Sloge je povela 1:0. Bio je to i trenutak odluke. Ipak, na samom početku susreta kraljevački "beli" su dva puta zapretili. U 5.minutu Mišo Otašević je posle uigrane akcije sa Agbom izašao pred gol Sloge iz Petrovca na Mlavi , iskosa sa leve strane šutirao, ali je Stanojević odbranio. Samo minut kasnije isti akteri i isti skor, odbrana Stanojevića posle pokušaja Otaševića. Narednu stopostotnu šansu kraljevačka Sloga je imala u 77.minutu kada je posle odličnog prodora Pelivanovića lopta stigla do Todorovića koji je prvo oklevao, a onda pokušao da iznenadi protivničkog golmana šutirajući vrhom kopačke. Ipak, gorostasni Stanojević se opet nije dao iznenaditi. Bilo je to sve zanimljivo sa ovog meča koji će se pamtiti i po tome da je domaćin u drugom poluvremenu "ukrao" barem dvadesetak minuta previjajući se po terenu, tražeći intervencije lekara i sl. Kraljevačka Sloga je poslednji put u Petrovcu na Mlavi igrala 1994. godine kada je izgubila 3:0, ali ni sada nije mogla da izbegne prvi prolećni neuspeh.

Stadion: Sloge Gledalaca: 400 Sudija: Vlada Nikolić (Valjevo) 6 Strelac: Đurđević u 15.minutu Žuti kartoni: Dimić, Lomić (Sloga PM.), Pavlović, Todorović (Sloga KV.) Igrač utakmice: Srđan Đurđević (Sloga PM.)
Sloga ( PM): Stanojević 7, G. Stojanović 6,5, M. Stojanović 6, Radojković 6, Maričić 7, Dimić 6, Živnustka 5 (Lomić -), Tupajić 6,5, Zdravković 5 (Janković 6), Radojičić 6, Đurđević 7 (Rakić -)
Sloga (K): Ugrenović 5, Andrić 6 (Tanasijević 6,5), Gojković 6, Ćirović 6 (Popović -), Đurić 7, Vrljičak 6,5 (Pelivanović 6,5), Todorović 6,5, Agbo 6, Pavlović 6,5, Đurović 6,5, Otašević 6,5

Radnički (K) 0 : 0 Mačva
Inon 3 : 1 Metalac (K)
Vujić voda 0 : 0 Sloboda (U)
Šumadija 1903 2 : 0 Sloboda (Č)
Budućnost (V) 1 : 0 Morava (VP)
Mladi radnik 0 : 0 Železničar