JSL: Sloboda Point - Javor 2:2

Divan dan za fudbal u Užicu, ali ne tako sjajna poseta na Begluku! Da li je za Užičane Javor neatraktivan protivnik, da li je lepše sunce Monte Karla preko TV ekrana u kafićima i kladionicama od užičkog prolećnog koje je okupalo odličnu travnatu podlogu Begluka, ostaje da vidimo kada u goste dođu klubovi sa beogradke Autokomande.Javor je u Užice došao ispražnjen nakon sudijske harange u polufinalu Kupa Srbije od strane Vujovića i Živkovića i činilo se da će biti lak plen za Slobodu obzirom na odsustvo 4 igrača, ali samo onima koji ne poznaju dobro sasvim solidnu gostujuću ekipu.Stamenković je u Novom Sadu promenio standardnu formaciju u želji da nadomesti slabiju pokrivenost na krilnim pozicijama, pa je nešto slično postavio i danas.Primetno je od starta bilo da se Gojković ne snalazi na neprirodnoj poziciji zadnjeg veznog, koju je silom prilika zauzeo u odsustvu Kneževića i Pilipovića, te da će Sloboda pokušavati da organizuje igru iz zadnje linije, pre svega dugim pasovima na Ranđelovića i Oleruma. Ova postavka donela je znatno otvoreniju igru i dve utakmice sa po 4 pogotka, što svakako treba pozdraviti, ali je potrebno strpljenje dok se ne uigra.Užička publika imala je prilikuz po prvi put da vidi korpulentnog Nigerijca Daniela Oleruma, koji je izgarao na terenu sve do prinudne izmene pred sam kraj susreta, pokazao da ima štofa i prava je šteta što odličnu partiju nije krunisao pogotkom, a za to je imao dve sjajne prilike.Sloboda je dobro otvorila utakmicu, krenula napred, ali su Vasilić, Ranđelović i Olerum nekoliko puta uhvaćeni u dubokom ofsajdu, što se dosta često događa rossonerima.Odlični Olerum igra presing na protivničkoj polovini, a u 15. minutu pronalazi Ranđelovića na vrhu šesnaesterca, ovaj propušta loptu, ali njegovu nameru ne čita Pejović, pa dobra prilika za udarac propada.Da Javor nije došao da se brani jasnoj je bilo od samog starta. Pre svega snažni i pokretljivi Onjilo imao je dosta protora u razređenoj odbrani Slobode kada su Bajić i Lazarević iznosili loptu. U 18. minutu Pejović se poigravao na sredini i omogućio odličnu kontru gostima. Rankoviću nije preostalo ništa drugo do da sruši Onjila za jedanaesterac i četvrti žuti karton, pa neće stajati među stativama na Banjici naredne subote. Momčilović je slabo šutirao, Ranković bio na lopti, ali mu ona prolazi ispod ruku i završava u mreži za 0:1!Sloboda je pojačal ritam, što se isplatilo u 27. minutu. Olerum je u ofsajdu, ali nije Ranđelović, koji sjajnim voleom poravnava. Dvanaesti ovosezonski pogodak starog majstora za 1:1.Nedugo potom tukao je i Tiago sa 25 metara, ali preko gola.Do preokreta domaći su došli na samom kraju prvog dela. Ranđelović u stilu pivota prima loptu u srcu šesnaesterca i upošljava Purića koji je utrčavao po desnoj strani. Purić je oboren! Penal! Ranđelović loptu prepušta Tiagu, koji ne šutira tako dobro, ali ipak na suprotnu stranu od golmana za 2:1.Početkom drugog poluvremena Sloboda ne napada tako silovito kao u prvom delu, već priliku čeka iz kontranapada. Ranković u nekoliko navrata odugovlači sa ubacivanjem lopte u igru, što umrtvljuje goste, ali i domaće i negativno se odražava na pristup cele ekipe. Evidentno je da užička publika ne voli "krađu vremena", a još evidentnije da se ona skoro nikada ne isplati. Povredu zgloba je obnovio Pejović, koji pokušava da nastavi igru nakon pauze kraj aut linije, ali posle desetak minuta ipak biva zamenjen. U igri je Memedović. Rossoneri izlaze polako iz apatije i ugrožavaju golmana Nikolića. Poklon odbrane gostiju ne koristi Olerum, čiji udarac iskosa sa desne strane brani bivši golman Slobode. Javor se potpuno otvorio, što domaći koriste, ali Olerumu lopta prelazi preko noge i preko prečke u golaut. Najbolju priliku Nigerijac je propustio u 70. minutu. Sjajan prijem lopte Ranđelovića i još bolji pas, ne uspeva da pretvori u gol. Nikolić nogom u padu zaustavlja udarac iskosa sa leve strane. U sledećem minutu Ranđelović je sam izgradio poziciju za udarac sa 18 metara, ali pored desne stative Javora.Kazna za promašaje je po običaju usledila par minuta kasnije. Lazarević i Memedović su neodlučni u nameri da Rdivijeviću oduzmu loptu na 25 metara od gola, pa ovaj šutira snažno i veoma precizno u sam dodnji levi ugao. Ranković je solidno postavljen, ali ne uspeva da odbrani!Od tog trenutka Sloboda je pokušavala stihijski, bez organizovanih napada, ali pretili su i gosti iz prekida i nekoliko puta sa distance, ali uglavnom su lopte odlazile preko gola. Mreže su do kraja mirovale, ali ne i beležnica sudije Bogdanovića. Najpre je zbog šutiranja lopte na gol posle sudijskog zvižduka drugi žuti odnosno crveni karton zaradio rezervista Javora Ivanović.Da pored poravnanja u golovima i penalima, nerešeno bude i u crvenim kartonima, pobrinuo se Lovrić zaradivši drugi žuti u poslednjim minutima kada je spašavao opasnu kontru gostiju po levoj strani.Sledeće kolo na Banjici Sloboda će igrati bez Rankovića, Lovrića i Ranđelovića. Nadamo se da povrede Pejovića i Oleruma nisu teže prirode. Ranđeloviću će pauza prijati, jer već dve utakmice igra sa povredom ligamnenata kolena koja zahteva mirovanje i terapije.