PLS: Mladost (L) - Inđija 1:0

U dosadašnjem toku prvenstva Lučanci su zabeležili osam pobeda. Od toga, čak šest je ostvareno rezultatom 1-0. U stilu italijanskih ligaša. Upravo je jedan pogodak odlučio susret Mladosti i Inđije u okviru 29. kola PLS-e. Važni bodovi, ostali su u Lučanima. Nije to bio meč koji je obilovao prilikama i lepim potezima ali se igračima ne može zameriti na zalaganju i borbenosti. Nešto agresivnije su krenuli domaći, vršeći pritisak na vezni red Inđije. Takav pristup se isplatio vrlo brzo. Igrao se 11. minut kada je Milunović pasom pronašao Jeremića na ivici kaznenog prostora, on se oslobodio čuvara i sa desetak metara, iskosa sa leve strane, pogodio donji levi ugao Milinovićevog gola. Nije vodeći gol Mladosti u potpunosti trgao igrače u zeleno-beloj opremi, pa je lopta više bila u posedu Lučanaca. No, nisu uspevali izabranici Ljubiše Dmitrovića opasnije da ugroze gol Inđije. Nedostajalo je više raspoloženih igrača u fazi napada. Tek što je sudija Anđelković označio početak drugog dela, beležimo priliku za domaće. Na centaršut Gavrića, dobro je reagovao Stanojlović, tukao glavom sa 7-8 metara udaljenosti ali je prečka bila saveznik gostiju. Od tog trenutka, Mladost se okrenula defanzivi, pa su fudbaleri Inđije preuzeli inicijativu. Međutim, bilo je teško probiti organizovanu zadnju liniju „plavo-belih“ predvođenu pouzdanim Milunovićem. Sporna situacija dogodila se u 74. minutu. Dobro je po desnoj strani prošao brzonogi Zelić, ušao u kazneni prostor, gde biva zaustavljen od strane Jeremića. Gosti su smatrali da je start bio nedozvoljen ali se sudijska pištaljka nije oglasila, pa je na snazi ostao važeći rezultat iz 11. minuta. Kako se bližio kraj susreta bilo je evidentno da će tim Zorana Govedarice teško do izjednačenja. Poslednju priliku za promenu imali su „zeleno-beli“ u drugom minutu nadoknade, nakon jedne dubinske lopte, kada su gotovo svi fudbaleri Inđije otišli na skok ali je Milunović bio na pravom mestu i loptu izbacio u polje, nakon čega je arbitar označio kraj duela. Vrlo bitan trijumf za Mladost ali je situacija oko opstanka i dalje komplikovana, pa ne sme doći do opuštanja, tim pre jer Lučance očekuju dva vezana gostovanja (Teleoptik i Mladenovac). Sa druge strane Inđija ima priliku za popravni već u narednom kolu kada će ugostiti Mladenovčane.