11.05.2013 Vinko Janković

PFL Sombor: Kiša pokvarila derbi, ali ne i slavlje gostima iz Prigrevice

Najinteresantniji  susret sezone, komšijski i opštinski derbi između apatinske OFK Mladosti i prigrevačkog PIK-a, pokvarila je kiša koja je padala tokom celog drugog poluvremena, ali nije umanjila značaj pobede prigrevačkih fudbalera, koji su sasvim zasluženo slavili na gradskom stadionu u Apatinu. Svoju dvadesettreću pobedu u prvenstvu, "drim tim" iz Prigrevice, izvojevao je nad prvim pratiocem na

tabeli i dokazao da mu nema ravnog u društvu područnih ligaša. Današnji susret na stadionu OFK Mladosti počeo je na najlepši mogući način , uz prisustvo preko tristotinjak navijača ova dva kluba, na odličnom terenu, po oblačnom, ali prijatnom vremenu, i to je trajalo samo prvih 45 minuta igre, jer je nastavak susreta protekao uz padavine, grmljavinu i vetar. Stoga akteri ovoga derbi susreta zaslužuju pohvale za borbenost i zalaganje, fer i korektno ponašanje i poštovanje protivnika. Početak za domaći tim nije mogao biti lepši, postigli su gol već u drugoj minuti. Na kratko je izveden slobodni udarac, nabačena je lopta na penaltik, mladi Vuk Ninković je skočio i udarcem glavom poslao loptu pod prečku gola golmana Šarića, koji je bio nemoćan da bilo šta učini. U sledećem napadu, gosti su postigli sličan gol, posle prekida , ali ga je sudija Mitrović poništio zbog nedozvoljene pozicije strelca. Kakav stav je zauzeo sudija Mitrović iz Odžaka na ovoj utakmici , videlo se u prvih četvrt sata igre, kada je gostima podelio tri žuta kartona, verovatno u želji da svima skrene pažnju na ponašanje, te da neće tolerisati ništa što bi pokvarilo derbi. U 23. minutu, Vladetić je posle jednog prodora izveo šut ka golu domaćih , ali je lopta otišla preko gola. Četiri minuta kasnije, Vuković je iz jednog slobodnog udarca, loptu poslao pored stative. Kako se u Apatin nisu došli braniti, gosti su imali svoje prilike, a jednu , na četiri minuta pre odlaska na odmor, iskoristio je mladi golgeter Zoran Stojšić, koji je pobegao svojim čuvarima i iskosa sa leve strane savladao Marka Đumića za 1:1. Do kraja poluvremena su podeljena još tri kartona, mada je sudija u nekoliko navrata tolerisao oštriju igru oba sastava i puštao da se igra nastavi i onda kada se iz publike i sa terena čulo negodovanje, za učinjene prekršaje. Početak drugog poluvremena je obeležio letnji pljusak, jedan deo navijača je otišao svojim kućama, a oni najhrabriji su se sklonili pod nastrešnicu na zapadnoj tribini Za prva tri minuta , po jedan žuti karton za igrače oba tima i već u četvrtoj minuti nastavka , novi slobodni udarac za goste sa nekih dvadesetak metara od gola Đumića i vođstvo gostiju. Jovica Radojčić je uzeo zalet i poslao loptu u donji desni ugao gola domaćih za konačnih 1:2 . Osam minuta kasnije Čonić je imao priliku da izjednači, ali je njegov udarac iz blizine zaustavila prečka. Do kraja susreta igrači oba  tima su imala sve teže uslove za igru, jer je teren bio sve mokriji i klizaviji, pa je teško bilo kontrolisati let lopte. Bilo je i novih kartona, a ukupno je pokazano 11, osam su zaradili gosti, a tri domaći fudbaleri. Ipak, sve je bilo fer i korektno, a to su na kraju, stiskom ruku i zagrljajima, pokazali igrači oba rivala, koji su se prijateljski pozdravili na kraju utakmice. Pobeda gostiju je zaslužena, i ovim najnovijim trijumfom, prigrevčani su već jednom nogom u višem rangu.

OFK MLADOST-PIK PRIGREVICA  1:2 (1:1)
Apatin, 11. maj 2013. godine Igralište" Rade Svilar". Gledalaca 350. Sudija: Darko Mitrović, pomoćnici: Markuš i Ivanišević (svi iz Odžaka). Delegat: Jovišić (Stapar). Strelci Ninković u 2. za OFK Mladost, a Stojšić u 41. i Radojčić u 49. za PIK Prigrevicu. Žuti kartoni Čonić, Jano i V. Đumić (OFK Mladost) , Knežević,  Vuković, Vladetić, Stojšić: , Jakovljević, Radojčić, Ćuća i Šarić (PIK Prigrevica . Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Jovica Radojčić (PIK Prigrevica)

OFK MLADOST M: Đumić, Rapaić, Jovanović, Stamenić, Medić, Čonić, Jano, Basrić, (Vujin), Bursać, V. Đumić, Ninković (Lukić).
PIK PRIGREVICA: Šarić, Knežević, Milanović (Marin), Ćuća, Vladetić, Radojčić, Paunović, Jakovljević, Stojšić (Griva), Bogunović (Rakić) i Vuković.

Na slici: Milanović i Jakovljević (PIK Prigrevica) ispred Čonića iz OFK Mladosti i Jovica RADOJČIĆ, najbolji pojedinac utakmice u Apatinu