Streljaštvo: Arsovićeva i Sebić osvojili Kup Srbije

NOVI SAD, 2. jun (Info centar).- Andrea Arsović (Partizan) osvojila je seniorsku titulu u finalu Kupa Srbije MK puškom trostav na strelištu u Novom Sadu, dok je Milenko Sebić iz Novog Beograda Ušća trijumfovao MK puškom 60 metaka ležeći. Sebiću je ovo druga seniorska medalja u dva dana finala, osvojio je srebro MK puškom 60 metaka ležeći.

Dve pobede u funalu upisao je junior Jedinstva iz Stare Pazove Stefan Aleksandrovski, pobedivši u obe discipline – 60 metaka ležeći i trostavu.

Arsovićeva je u trostavu bila prva pre finala sa 582 kruga i sačuvala je vođstvo pobedivši sa 457,8 krugova. Prošle godine treća seniorka Tašana Bogatinovski (Pančevo) ove godine je osvojila drugo mesto sa 452 kruga, a pre finala sa 575 kruga bila je druga. Jelena Živković (Jagodina) je posle bronze MK puškom 60 metaka ležeći, osvojila treće mesto i u trostavu sa 435,7 krugova. Pre finala je sa 572 kruga bila peta.

Juniorsku titulu u trostavu ponela je Marta Bireš iz Jedinstva sa 450,5 krugova. Pre finala je sa 568 krugova imala četvrti rezultat. Nina Radulović iz Zvezdare okitila se srebrom sa 447 krugova. Posle osnovnog dela bila je šesta sa 565 krugova. Dragana Palečak (Novi Beograd Ušće), druga pre finala sa 572 kruga, završila je na trećem mestu sa 433 kruga.

Sebić je u finalnoj seriji imao 206,9 krugova i ubedljivo trijumfovao ispred Nemanje Mirosavljeva iz Novog Sada (205,5 krugova) koji je prošle godine bio prvi i Stevana Pletikosića („Čika Mata“) sa 185 krugova. Lane je Pletikosić bio drugi. Mirosavljev je ušao u finale kao prvi sa 625,8 krugova, Pletikosić je bio drugi sa 624 kruga, a Sebić peti sa 617,7 krugova.

Stefan Aleksandrovski (Jedinstvo) je pobedio sa 201,9 krugova i sačuvavši vodeću poziciju pre finala (615,6). Andrija Milovanović iz Niša je bio drugi sa 201,1 krug a pre finala je sa 610,5 krugova bio četvrti. Aleksandar Petkoski (Niš) je završio na trećem mestu sa 179,6 krugova. Ušao je u finale kao peti sa 604,4 kruga.

U ponedeljak 3. juna takođe u Novm Sadu gađaće seniorke i juniorke MK pištoljem 30 plus 30 metaka.