Sigurna pobeda nad Marjanom

U utakmici 31. kola Šumadijske okružne lige, odigranoj u Darosavi pred 150 gledalaca. Domaći tim lako je savladao goste iz Knića. Na idealno pripremljenom terenu i u idealnim uslovima, prikazana je dobra fudbalska predstava. Domaći tim od samog starta je stekao terensku prednost i opasno pretio golmanu Stevanoviću. Napadači domaćeg tima su u pojedinim trenucima hteli da se ušetaju u gol i iz lakih situacija bili neuspešni. Ovog proleća, neefikasni Tolić, propušta dobru priliku da svoj tim dovede u vođstvo. Ipak, u 30. minutu posle dobre akcije, N. Filipović biva srušen u kaznenom prostoru i sudija Đokić opravdano pokazuje na belu tačku. Isti igrač uspešno izvodi kazneni udarac i dovodi svoj tim u vođstvo od 1:0. U 35. minutu najlepša akcija na utakmici. L. Pavlović odlično ubacuje dubinsku loptu na desnu stranu do M. Dišića, ovaj idealno centrira na ivicu kaznenog prostora, loptu zahvata volejom sa 16 metara N, Filipović, i lopta prolazi iznad samog roglja gola gostiju. Aplauz na otvorenoj sceni za sjajnu akciju.

U drugom delu ista slika na terenu. Domaćin je nadmoćniji a gosti pokušavaju iz polu-kontri i kontra napada, da ugroze domaćeg vratara. Pitanje pobednika rešeno je u 61. minutu. Ubačena lopta sa desne strane u peterac gostiju, u skoku odlično reaguje Adam Arsenijević i šalje loptu pored nemoćnog Stevanovića za 2:0. Do kraja utakmice domaći tim propušta tri povoljne prilike a najbolju nije iskoristio Tolić, kada je golman gostiju izašao do ivice kaznenog prostora, gol je bio prazan, ali je domaći napadač pokušao da dribla i šansa je otišla u nepopvrat. I gosti su u drugom delu imali dve prilike, ali je golman Dragović oba puta sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

U koliko i u preostale tri utakmice bude ovakvo angažovanje domaćih igrača, opstanak je na vidiku. Suđenje sudijske trojke dobro. Igrači obe ekipe su i pored velike važnosti bodova, utakmicu odigrali u pravom sportskom nadmetanju i još jednom pokazali da treba na prvom mestu da bude FER-PLEJ a potom sve ostalo.

PARTIZAN - MARJAN 2:0 (1:0)

Darosava-Strelci: 1:0 N. Filipović u 30(k. u), 2:0 A. Arsenijević u 61. minutu. Stadion kraj "Peštana". Gledalaca: 150, Sudija: Vladimir Đokić(D. Rača), Nikola Bakić (Rača) i Ivan Ćosović (Aranđelovac). Delegat: Rade Pavlović (Vinča)Javne opomene: Tešić(Partizan), Ilić(Marjan). Igrač utakmice: Nikola Filipović (Partizan).

Partizan: Dragović, M. Dišić(od 40. min. A. Gajić), A. Arsenijević, Tešić, L. Pavlović, Milićević, Tolić D. Ranković, N. Filipović(od 62. min. M. Petrović), Kačarević, Brajović.

Marjan: Stevanović, Milutinović(od 60. mi. Lazarević), Ilić, Dupčić(od 80. mi. Pavlović), Stanišić, Todorović, Miković, Radovanović, Ignjatović, Radojković, Stanojević.

Beli orlovi 1 : 2 Bare
Partizan 2 : 0 Marjan
Šumadinac 7 : 4 Junkovac
Vinča 4 : 3 Borac
Šumadija 7 : 0 Aranđelovac
Lokomotiva 1 : 0 Karađorđe