Mladi rudar
Trešnjevica
B 2000
Bez iznenađenja u Zagorici

U 17. kolu međuopštinske lige Aranđelovac Topola fudbaleri Šatornje pobedili su domaću ekipu Sloge rezultatom 2:0. U duelu jedine dve ekipe sa maksimalnim učinkom u prolećnom delu šampionata slavila je , objektivno, bolja ekipa.Ubedljivo prvo mesto na tabeli i serija od 13 uzastopnih pobeda davala je za pravo fudbalerima Šatornje da očekuju rutinsko osvajanje nova tri boda. I pored solidne igre, koju su prikazali, fudbaleri Sloge nisu uspeli da izbegnu sedmi uzastopni poraz u međusobnom odmeravanju snaga.

U 5.minutu Vučićevič je izveo slobodan udarac,ali dovoljno da samo zagreje dlanove golmana domaćih Nikole Jelesijevića. U 8.minutu uzvratio je Milan Ivanović, ali je njegov šut završio pored gola. Prvi gol na utakmici postigao je  brzonogi Miloš Prokić, iskoristivđi jednu dubinsku loptu poslatu iz zadnje linije gostiju. Domaći su pokušali da uzvrate preko Vladimira Petrovića,ali je njegov šut odbranio Mirko Jelesijević., pa se na petnaestominutni odmor otišlo sa minimalnom prednošću gostiju.

U nastavku nešto angažovanije igra i blaga terenska inicijativa fudbalera Sloge. Međutim, šutevi Grujičićau 61. i Antonijevića u 68. minutu nisu ozbiljnije ugrozili gol M.Jelesijevića. U 85. minutu Miloš Prokić je vešto izbegao neuspelu ofsajd zamku domaćih i stavio tačku na ovu solidnu gudbalsku predstavu.

Sloga ( Zagorica ) - OFK Šatornja ( Šatornja ) 0:2

Igraliđte u Zagorici. Gledalaca oko 150. Glavni sudija: Jovica Vladović (Stojnik) pomoćne sudije: Đorđe Radulović (Stojnik) i Bojana Perišić (Kopljari) Strelac: Miloš Prokić u 30. i 85. minutu

Žuti kartoni: Marko Jelesijević, Antonijević ( Sloga )  Vučićević ( OFK Šatornja )

Sloga: Nikola Jelesijević, Miloš Stevanović, Gajić, Milić ( od 46. I. Ivanović ), Milan Stevanović, Grujičić, Marko Jelesijević  ( od 55. Ćosić ), Antonijević, M.Ivanović, V.Petrović ( od 82. Ć. Petrović ), Babić

OFK Šatornja: Mirko Jelesijević, L.Marjanović, Vučićević, I. Nikolić, Đorić, Lazarević, M. Prokić, P. Nikolić, M. Marjanović, J. Prokić ( od 73. Vujanović ), Savić ( od 89. Stojanović )