Mladenovac
Mladost (L)
PLS: Napredak - Novi Sad 3:0
06.04.2013 S. Blagojević

Na idealno pripremljenom terenu počelo je upravo onako kako se trener Kruševljana Nenad Milovanović pribojavao. Igrači Napretka ušli su u utakmicu opušteno, pa su gosti prvi pripretili golmanu domaćih Krznariću. U 5. minutu  na rogu šesnaesterca Regan je petljao s loptom, spretni Simić mu je oduzeo i idealno uposlio Balabanovića koji je raspalio po njoj, a ona pogodila prečku. Nova šansa za goste u 10. minutu, ponovo Balabanović idealno upošljava Radoju, a ovaj šalje loptu tik pored leve stative golmana Krznarića.

Bilo je to dovoljno da se igrači Napretka probude, pa u 17. Minutu sledi filigranska akcija Gavrića, Mirosavljevića i na kraju Trujića, koji prima loptu u šesnaestercu polulevo od golmana Ristića i sa desetak metara šalje je u donji levi ugao njegovog gola. Domaći potpuno preuzimaju igru u svoje ruke, pa šanse propuštaju Gavrić, Bojić, ponovo Gavrić, a Novosađani još samo jednom ozbiljno ugrožavaju gol Kruševljana u 29. minutu kada, na odličan pas Radoje, Kordić šutira, ali Krznarić spašava svoju mrežu ulaskom u šut. Minut kasnije posle jedne bezazlene akcije lopta je završila u rukama golmana gostiju Ristića, on je krenuo da je degažira ali i iskusni kapiten Napretka Mirosavljević takođe je bio na oprezu, Ristić se okliznuo, a rasni strelac je uzeo loptu i nonšalantno zatresao mrežu.

Drugo poluvreme potpuno je pripalo domaćim igračima, već u 46. minutu najpre Trujić, a potom na idealni centaršut Dunjića Gavrić prebacuje loptu glavom preko gola. U 61. Minutu posle izvanredne akcije Bojića i Trujića Gavrić je ponovo sam, ali šalje loptu pored gola Ristića. Novu šansu svojim saigračima pripremio je kapiten Mirosavljević u 62. Minutu, idealno je uposlio Bojića ali se ovaj spetljao na nekih desetak metara od golmana gostiju Ristića. Danas odlični Koković, koji je u par navrata sjajnim loptama proigravao saigrače, u 72. minutu idealno upošljava Udovičića, ovaj priprema izvanrednu priliku Bojiću, ali Bojić šutira nebu pod oblake.

Ponovo je Koković primio loptu u sredini u 80. minutu, uposlio Regana po levoj strani, koji idealno centrira Gavriću koji konačno trese mrežu Ristića za konačnih 3:0. Napredak je mogao doći i do ubedljivije pobede, ali je čuvar mreže gostiju Ristić bravurozno odbranio šut Žeravice koji je desetak minuta ranije zamenio Bojića.

Susretu Napredak – Novi Sad prisustvovao je i Tomas Brdarić, bivši reprezentativac Nemačke poreklom sa ovih prostora i nekadašnji fudbaler Bajera iz Leverkuzena, Volfsburga i Hanovera. Brdarić je nadaleko poznat u fudbalskom svetu, bio je sportski direktor Union Solingena i Dinamo Minska, mada ima želju da se bavi trenerskim poslom, a danas je došao da vidi na delu fudbalere Napretka.

- Prvih pola sata utakmica je bila egal, a posle je Napredak preuzeo inicijativu i zasluženo pobedio. Video sam i nekoliko interesantnih igrača', kaže Brdarić. Svoje utiske Brdarić će poneti u Nemačku i preporučiti Gavrića, Kokovića i saigrače Bundesligašima.

Strelci: 1:0 Trujić 17', 2:0 Mirosavljević 30', 3:0 Gavrić 81'. Stadion: Mladost u Kruševcu. Gledalaca: 3. 000, sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac) 7. Opomenuti igrači: Ž. K. Kovačević (Novi Sad). Igrač utakmice: Nenad Gavrić (Napredak).

NAPREDAK: Krznarić 7, Dunjić 7. 5, Udovičić 7. 5, Koković 7. 5, Janičić 7, B. Milošević 7, Gavrić 7. 5, Regan 7. 4 (Ndiaje -), Mirosavljević 7. 5, Bojić 7 (Žeravica - ), Trujić 7. 5 (Bajić -)

NOVI SAD: Ristić 6, Mijatović 7, Babić 6. 5, Marković 6, Kovačević 6, Balabanović – (Vuković), Radoja 7, Simić 6. 5 (Zečević - ), Bajić 6, Jerinić 6, Gordić 7 (Roksa - ).

Na slici: Vladimir Matijaševič, sportski direktor Napretka i Tomas Brdarić