Jedinstvo
Dunav
PTM: Lider pao u Obrežu
08.05.2013 S.Blagojević

Odlična fudbalska predstava u Obrežu u kojoj su domaći zasluženo odneli vrednu pobedu, pošto su uglavnom imali inicijativu i veći broj šansi tokom utakmice. Prvu veliku šansu propustili su Obrežani u 12. minutu, lep centaršut sa leve strane Petković je glavom poslao tik pored stati-ve. Nova velika šansa u 33. minutu, Mladenović dugom loptom pronalazi na levoj strani Petkovića ovaj prima loptu na nekih 20. tak metara polulevo od gola mladog Kostića, topovski šutira u suprotan ugao ali mladi golman gostiju krajnjim naporom tu loptu kači ona se odbija od stative i ide u korner. U 36. minutu sjajna kontra gostiju S. Dimitrijević izlazi sam ispred golmana domaćih Maksimovića ali se spetljao i kazna stiže odmah u kontri. Đorđe Cvejić je odlično prošao lo desnoj strani uputio odličan centaršut ali gostujući igrač Marko Đorđević igra rukom i sudija Aleksić opravdano pokazuje na belu tačku a Đorđe Cvejić sigurno pogađa sa 11 metara za 1:0 ispostaviće se i konačni rezultat.

Drugo poluvreme počinje ofanzivom gostiju a Marko Đorđević umalo da se u 48. minutu iskupi ѕa napravljeni penal, on sa 22-23 metra strahovito šutira i pogađa prečku Maksimovićevog gola. U nastavku velike šanse za domaće Marković u 61. minutu , zatim Petković u 67. pa opet Petković u 70, a onda u 73. minutu sjajna akcija gostiju ali S. Dimitrijević šutira neprecizno preko gola. U 88. minutu Jezdić sam polevoj strani prolazi sve prepreke izlazi sam ispred mlđjanog Kostića (18 godina) ali ovaj brani, do kraja ostaje 1:0 za veliku radost Juhora potpuno opravdano pao je lider u Obrežu.

JUHOR- TIMOČANIN 1:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Đorđe Cvejić u 37. minutu iz KU.   Stadion Juhora u Obrežu, gledalaca 200. Sudija  Ivan Aleksić (Ćuprija) 8. Opomenuti igrači: Cvejić (Juhor) i  Bogdanović i S. Dimitrijević (Timočanin). Igrač utakmice. Đorđe Cvejić (Juhor).

JUHOR: Maksimović 7, Didić 7 (Radonjić-), Jezdić 7, 5, Radević 7, 5, Žerjav 7, 5, Sibinović 7, Mladenović 7, Petković 7, 5, Marković 7, Šljivić 7 (Stević-), Cvejić 7, 5

TIMOČANIN: Kostić 7, 5, Manić 6, 5 (Stojanović-), Marko Đorđević 7, Petrović 7, 5, Bogdanović 7, Nikolić 7, Ćirić 7, 5, S. Dimitrijević 7, Miroslav Đorđević 7, Stojadinović 7, N. Dimitrijević 6, 5 (Rakić-).

Na slici: Slavoljub Petrović uspešno kormirali Obreškim brodom