Druga liga Zapad: Ribnica II - Lučani 3:2

Kraljevačka hala sportova bila je poprište odlične odbojkaške predstave,koju su režirale ekipe Lučana i Ribnice II.Dvoboj timova iz vrha tabele pripao je domaćinu,nakon nepuna dva časa igre,rezultatom 3-2 u setovima.Gosti nisu nastupili u punom sastavu ali su prikazali kvalitetnu partiju i pokazali da pozicija na prvenstvenoj lestvici nije nikakvo iznenađenje.Ribnica II je otvorila utakmicu,onako kako bi svaki trener poželeo.Vrlo brzo je stečena velika prednost (6-1,10-5,14-6) i činilo se da su Kraljevčani nadomak vođstva u setovima.Međutim,tada je na servis došao,danas,izvanredni tehničar Lučanaca Vladimir Alempijević i uspeo da naniže pet servisa za totalni priključak (16-14).Dodatno je ulio samopouzdanje svojim saigračima,koji su do tada delovali prilično bezidejno.Do potpunog egala gosti stižu kod 20.poena.U dramatičnoj završnici perioda,Lučanci se bolje snalaze i dolaze do prednosti(26-28).Nisu se Kraljevčani trgli u dovoljnoj meri,pa su i drugi period bili u konstantnom zaostatku od 3-5 poena(10-13,15-18,17-22),da bi se deonica okončala skorom 22-25 u korist Lučana.Treći set donosi bolju igru Ribnice II.Razigrali su se Vilimanović,Vučinić i libero Močić,pa je to rezultiralo smanjenjem zaostatka u setovima.Rezultat 25-19 za odbojkaše u beloj opremi.Usledila je prava rezultatska klackalica u 4.setu.Igralo se poen za poen do samog finiša.Pri rezultatu 23-23 Lučanci ne koriste dve prilike da dođu do meč lopte i domaći su došli do poena viška 24-23.I naredni poen osvajaju Kraljevčani i duel uvode u peti set.Odlučujući set protekao je u poenterskoj ravnoteži do 8.poena,kada domaći podižu nivo igre i serijom kvalitetnih napada prelamaju meč.Rezultat u ključnom setu 15-10 za odbojkaše iz grada na Ibru.Ribnica II nakon ovog trijumfa ima 22 boda,dok Lučanci imaju bod više i trenutno su na trećoj poziciji.

RIBNICA II – LUČANI 3 : 2 ( 26 : 28 ; 22 : 25 ; 25 : 19 ; 25 : 23 ; 15 : 10 ) TRAJANJE MEČA : 115 minuta SUDIJE : Sušić i Jokanović ( Kraljevo ) DELEGAT : Veljović ( Kraljevo ) LUČANI : Ilić M. - 5 poena ( napad 21/5 ( 24%) ; 20 servisa ( 6 grešaka ) ; prijem servisa 19/28 ( 68%) ; 13 uhvaćenih lopti u polju ) , Alempijević V. – 5 poena ( napad 4/3 (75%) ; 15 servisa ( 1. greška ) ; 2 bloka ; 8 uhvaćenih lopti u polju ) , Tomašević A. – 30 poena ( napad 66/28 ( 42%) ; 11 servisa ( 4 greške ) ; 2 bloka ; 7 uhvaćenih lopti u polju ) , Marković V. – 3 poena ( napad 4/2 ( 50 % ) ; 13 servisa ( 1.greška ) ; 1 blok ; 1. uhvaćena lopta u polju ) , Milosavljević R. – 13 poena ( napad 16/7 ( 44% ) ; 19 servisa ( 3 greške,1 as ) ; 5 blokova ) , Koturović N. – 11 poena ( napad 27/11 ( 41% ) ; 13 servisa ( 1.greška ) ; prijem servisa 19/33 ( 57%) ; 8 uhvaćenih lopti u polju ) , Pantelić N.(libero) ( prijem servisa 17/19 ( 89%) ; 9 uhvaćenih lopti u polju ) , Nedeljković U., Matijašević I., Nešovanović Lj., Obradović O.; Trener : Madžarević B.

RIBNICA II : Pavlović M.,Okošanović S.,Karapandžić M.,Vilimanović A.,Basarić M.,Seizović B.,Vučinić F.,Kalinić M.,Blagojević M.; Trener : Zekavica M.