Sloga Dašnica
Gradina

Temniću derbi u Bošnjanu

23.03.2014 Slavoljub Blagojević

Veliki lokalni derbi ali i derbi kola ispunio je tribine stadiona Bošnjana ali su akteri ostali dužni gledaocima bar u prvom poluvremenu u kome gosti najpre nisu iskoristili kolosalnu šansu Stojanovića u 4. minutu a potom ni penal koji je sudija Godić u 19. minutu dosudio u korist gostiju pošto je šut  Aksentijevića golman domaćih Slobodan Marković  odbranio. Do kraja poluvremena gosti imaju inicijativu ali bez konkretnih rešenja dok domaći vrebaju iz opasnih kontranapada.

Drugo poluvreme proteklo je u velikoj ofanzivi gostiju ali domaći u 64. minutu dolaze u vođstvo. Tomić prodire po desnoj strani upučuje centaršut negde  na desetak metara u ravni prve stative gde štoper gostiju Ćosić umesto u polje šalje loptu u donji levi ugao svog golmana Grujića., Gosti tada kreću u još veći pritisak a šansu utakmice promašuje Aksentijević koji sjajno upošljen od Markovića traljavo šutira sa 4-5 metra od gola. Ipak u 77. minutu gosti dolaze do izjednačeenja Sibinović se izborio za jednu loptu na levoj strani prebacio je Jokiću na desno ovaj oštro centrira a Savović šalje loptu u sopstvenu mrežu za 1:1. I kad su svi očekivali podelu plena izgleda da je odlučila fizička sprema fudbalera iz Varvarina. u 89 minutu sa pozicije polulevo Aksentijević centrira lopta pada na drugu stativu na 10-11 metara od gola Nikola Savić je strahovitim volejem salje u malu mrežicu za vođstvo gostiju, da bi  već u sledećem napadu Sibinovič pokazao zašto je najbolji igrač lige ,on u solo akciji prelazi sve prepreke izlazi ispred danas sjajnog Markovića i u stilu rukometasa Mileta Isakovića pored nemoćnog golmana domaćih šalje loptu u mrežu za konačnih 1:3 i veliku radost gostiju.

Bošnjane - Temnić 1924 1:3, Strelci:1.0 Ćosić (autogol) u 64,1:1 Savović (autogol) u 77, 1:2 Nikola Savić u 89, 1:3 Sibinović u 90. minutu. Stadion Bošnjana, gledalaca 350. Sudija Godić Predrag (Kruševac). Opomenuti igrači:  Simonović i Pavlovič (Bošnjane). Igrač utakmice; Stefan Sibinović ( Temnić 1924).

BOŠNJANE: Marković 7,5,Simonović 6,5,Savović 7,Kizić 6,5,Matejić 7,Krstić 6,5,Vlajić 6(Vasilijević-),5,Miletić 7(Radojević-),Simonović 6,5,Tomić 7,Pavlović 7.

TEMNIĆ 1924 :  Grujić 7, Jokić 7,Nikola Savić 7,Stojanović 7,5,Ćosić 7,Žerjav 7,Lazarević 6(Rajković 6,5),Miladinović 7,Sibinović 7,5,Aksentijević 6,5,Marković 7 (Bogdanović-9).