Spartak 1924
Banjani

Kamiondžije teško do boda na premijeri pred domaćim navijačima

27.08.2014 Dragoljub Šalipur

Posle prošlonedeljne pobede u Novoj Varoši nad ekipom Zlatara od 0-2, fudbaleri FAP-a su na premijeri pred svojim navijačima, koji su u velikom broju došli na utakmicu, odigrali nerešeno 1-1 (0-1) sa veoma dobrom ekipom OFK Osečina.

Već na samom početku meča, u drugom minutu, gosti iz Osečine su došli do prednosti posle brze i precizne akcije svojih napadača koju je u gol pretvorio Milošević. Brz gol gostiju je značajno poremetio igru domaćina koji u prvom poluvremenu nije uspovao da ozbiljnije ugrozi protivničkog golmana. Osečina je u više navrata brzim kontrama lako dolazila do gola našeg zonaša, a najbolju priliku propustili su u 27. minutu kada je loptu sa gol linije izbio Bajramović.

Već na startu drugog poluvremena FAP dolazi do izjednačenja posle sigurno izvedenog jedanaesterca Goločevca. Prethodno je u svom kaznenom prostoru rukom igrao igrač gostiju Jovanović nakon udarca Prijovića. Nešto bolja igra u drugom poluvremenu nakon ulaska Nikačevića nije bila dovoljna i za drugi pogodak, a odlične intervencije našeg golmana Pijevca (u 62. minutu u situaciji jedan na jedan sprečio pogodak Gostiljca, a nešto kasnije krajnjim naporom odbranio udarac Petrovića sa blizu 30 metara) su rezultirale podelom bodova.

Posle dva kola FK FAP ima četiri osvojena boda i u narednom kolu gostuje u Vladimirovcima ekipi Jedinstva 1945, a već u četvrtom kolu ih očekuje još jedan komšijski derbi kada u Priboj dolazi Polimlje iz Prijepolja.