RFK Novi Sad 1921
GFK Dubočica
SLZ: Sloga (K) - Mačva 3:0
16.11.2008 A. Daišević

Jesenji prvak srpskoligaškog "Zapada" na najbolji način se oprostio od svojih navijača. Sve su "beli" u meču sa starim rivalom iz Šapca rešili u prvih 10 minuta, a Mačvu su torpedovali Slogini bonus igrači. Igrao se 7.minutu kada je Vasić sjajnim pasom uposlio Memedovića koji je rutinski, iskosa sa leve strane matirao nemoćnog Stepandića. Samo tri minuta kasnije, posle akcijue Andrića i odlične povratne lopte Tadića, rezantnim udarcem gol gostiju pogađa Jovica Vasilić i već je bilo 2:0, pobednik meča je bio rešen. Imala je Sloga u ovom delu još šansi, a najbolju Rađenović čiji je šut sa gol linije izbacio jedna igrač Mačve. U 35. minutu Tadić je na dodoavanje Memedovića imao sjajnu priliku, ali se isprečila stativa. Tačku na ovaj meč stavio je mladi Andrić na odličan pas Tadića, rutinski je poslao loptu od stative u gol nemoćnog Stepandića.
U drugom poluvremenu Mačva je pokušala da popravi jako slab utisak iz prvih 45 minuta. U par navrata Ostojić, Matić i Dimitriejvić su šutirali ka golu Sloge, ali je Đogatović sjajno intervenisao. Sloga se nije mnogo trudila da u tom delu ugrozi gol gostiju, ali su lepe prilike propustili Rađenović i rezervista Kovačević. Kraljevački "beli" u poslednjem kolu gostuju u Klupcima gde će pokušati da ostvare novu pobedu i na više nego superioran način završe ovu jesenju polusezonu.

Gradski stadion - Gledalaca: 500  Sudija: Milorad Milićević (Ivanjica)  Strelci: Memedović u 7., Vasilić u 10. i Andrić u 43. minutu  Žuti kartoni: Vasilić (Sloga)    Igrač utakmice: Dejan Vasić (Sloga)

Sloga: Đogatović, Vasilić  (Ćeha), Bilić, Vrljičak, Vlašić, Vasić, Andrić, Radovanović  (Tanasijević), Tadić (Kovačević), Rađenović, Memedović.
Mačva: Stepandić, Pejović, Jovanović, Takovac, Milutinović, Ostojić, Matić (Gavrić), Krstić, Simeunović (Janković), Dimitrijević (Jokić), Adamović.