Bratstvo
Zadrugar
Guber
Milovanović sačuvao pobjedu Bratstvu

Utakmicu 24. kola Regionalne lige, grupa Istok između Bratstva i Lokanja, obilježio je svojim bravurama golman domaće ekipe Aleksandar Milovanović. Gosti su ušli malo bojažljivo u meč, tako da je već u 20. minutu golovima Tešića sa preko 30 metara već bilo 2:0 za domaćina. Od tog momenta na terenu je postojala samo jedna ekipa i jedan golman. Do kraja prvog poluvremena Milovanović skida na gol liniji šut Đukanovića, da bi izašao kao pobjednik i u duelu "jedan na jedan" sa Daliborom Mićić. Sam pred golom gostiju je ostao i A.Mićić u 44. minutu, ali pogađa spoljni dio mreže.

Drugo poluvrijeme se igralo samo na polovini domaće ekipe. Dva puta je fenomenalno reagovao Milovanović posle šuteva Đukanovića, da bi šut istog igrača Ćirković izblokirao u momentu kada je i golman bio savladan. Marjanović, Pantić i Marinko Đurić odličnim šutevima ne uspjevaju da savladaju Milovanovića. Konačno u 74. minutu, dobru akciju gostiju kruniše golom Đukanović. Zadnjih 15 minuta gosti nisu izlazili iz kaznenog prostora domaćina, ali promjene rezultata nije bilo i pored dobrih šansi Pantića, Simića i Đukanovića. Odlična fudbalska predstava dvije korektne ekipe uz perfektno suđenje Stefana Maletića pripala je ovaj put srećnijoj ekipi FK Bratstvo, koja je pobjedom obezbijedila opstanak u ovom rangu takmičenja.

- Posle ovakve igre i zalaganja, naročito u drugom poluvremenu, nemam šta prigovoriti mojim saigračima, osim da radimo na popravljanju neefikasnosti koja nas je danas koštala tri boda. U mojoj ekipi izdvojio bih po zalaganju i učinku standardno dobrog Pantića i danas odličnog, najmlađeg igrača u ekipi Miloša Simića. Čestitam domaćinu na pobjedi i zahvaljujem na dočeku i ponašanju na terenu i van njega. Suđenje je bilo perfektno, ali ništa manje se nije ni očekivalo kada je u pitanju jedan od najboljih sudija u ovom rangu takmičenja. U nastavku prvenstva pokušaćemo da izborimo plasman na treće mjesto koje po kvalitetu zaslužujemo - istakao je posle utakmice trener gostiju Zoran Đukanović.

BRATSTVO - LOKANJ 2:1 (2:0)

Strijelci: 1-0 Tešić 10, 2-0 Tešić 20, 2-1 Đukanović 74. minut. Gledalaca: 100. Sudije: Stefan Maletić, Aleksandar Ikonić, Dejan Obradović. Delegat: Slaviša Marković.  Žuti kartoni: Radoja, Mićić, Magazin (Bratstvo), Pantić, D.Mićić, Simić (Lokanj). Igrač utakmice: Aleksandar Milovanović (Bratstvo).

BRATSTVO: Milovanović 8, Radoja 6,5, Magazin 6,5, Ćirković 7, Guzijan 6,5, Pavlović 7, Avramović 6,5 (od 70. Kisić -), Mićić 7, Tešić 7,5, Milinković 6,5 (od 84. Matić -), Vasović 6,5 (od 80. Jokić -). Trener Željko Lazić.

LOKANJ: Obrenović 6,5, Vuković 6,5 (od 46. Simić 7,5), Vidić 6,5, Mar. Đurić 7, Janković 7, Đukanović 7, Pantić 7,5, Mir. Đurić 6,5, D.Mićić 7, Marjanović 7. Trener Zoran Đukanović.