Sloboda
Spartak
Napredak
Prva liga Srbije: Donji Srem - Zemun 3:0
Sada je jasno: Donji Srem je jedan od hitova jesenjeg dela sezone! Posle neubedljivog starta, i pored solidne igre, ekipa se ā€žskockalaā€œ, te se uÅ”lo u podužu seriju bez poraza. Pre početka utakmice, minutom ćutanja odata je poÅ”ta nasztradalima u terorističkom napadu u Parizu i preminulom nekadaÅ”njem predsedniku kluba Savi Đurđeviću - Ćati. Već u 11. minutu promena rezultata na semaforu: posle prodora po levoj strani, Popović ulazi u kazneni prostor Zemuna i prizemnim Å”utem Å”alje loptu u nebranjeni deo mreže. Primljeni gol nije demoralisao goste, te sve viÅ”e preuzimaju igru. Najpre je Đokić propustio divnu priliku da kazne neuspelu zamku, a u 14. minutu Beko ubacuje loptu pred gol Å egavca, gde je prima Đokić, ali je ne kontroliÅ”e na pravi način i iz ove (ne)prilike mladi golman izlazi kao pobednik. Ono Å”to nije poÅ”lo njemu za rukom, poÅ”lo je Lečiću (a kome drugom) u 24. minutu: Čigoja ubacuje iz kornera pred gol Krunića, gde je Lečić najviÅ”i u skoku i povećava vođstvo svoje ekipe.

Donji Srem - Zemun

U nastavku utakmice gosti igraju neÅ”to angažovanije, te u 61. minutu Matić umalo da kazni dekoncentrisanost odbrane Donjeg Srema. Sve dileme, ako ih je i bilo, razreÅ”ava Lečić u 64. minutu: odlično je reagovao na proigravanje Namanija i rutinerski je ā€žmatiraoā€œ Krunića. Jedan od najlepÅ”ih trenutaka na meču sportskih prijatelja viđen je u 69. minutu: kada je bio na udaljenosti na tridesetak metara od gola Zemuna, Namani se odlučio na Å”ut. Srećom po goste, lopta pogađa prečku. Do kraja utakmice, gosti su bezuspeÅ”no pokuÅ”avali da urade neÅ”to viÅ”e.

STRELCI: 1:0 Popović u 11, 2:0 Lečić u 24, 3:0 Lečić u 64. minutu. PEĆINCI: Sportski centar ā€žKatpoint arenaā€œ. GLEDALACA: 500. SUDIJA: Vladimir Nedeljković (Jagodina). POMOĆNICI: MiloÅ” Jovanović (Zaječar) i Čedomir Andrejić (KruÅ”evac). DELEGAT: Aleksandar Jovanović Džajić (Ub). ŽUTI KARTONI: Rakić (Donji Srem), Malović i Zečević (Zemun).Ā Ā  IGRAČ UTAKMICE: Miroslav Lečić (Donji Srem).

DONJI SREM: Å egavac, Arsenović, Å alipur, Andrejević, Đorđević, Stanojević, Čigoja (od 71. A. Å uÅ”njar 7), Lečić (od 80. V. ILić, Soldatović, Popović, Rakić (od 59. Namani).

ZEMUN: Krunić, Rodić, Malović, Zečević, Kolunija, Å ubert, Radovanović, Simić, Tufekdžić (od 46. Matić), Beko (od 71 Gemović), Đokić (od 56. RaÅ”ković)