Jug CO
Primorje EB
Regionalna A1 liga: Novi trijumf Partizana u Splitu
22.11.2015 Administrator

Sa gostovanja u Splitu u okviru petog vikenda Regionalne Triglav vaterpolo lige Partizan se vraća sa maksimanih šest bodova. Danas su u desetom kolu crno-beli pobedili POŠK sa 14:7 (4:1, 4:2, 4:2, 2:2) i tako nadogradili uspeh postignut u petak, kada su bili bolji od Mornara (12:6).

U duelu sa POŠK-om , Partizan je imao ulogu favorita, koju je brzo počeo da opravdava. Posle nepuna četiri minuta vodio je sa 3:0, a tri razlike je bilo i na kraju prve četvrtine (4:1).

Kako je meč odmicao prednost Partizana je rasla, već u drugoj četvrtini imali su gosti i „plus 6“, kada je najefikasniji igrač meča Marko Manojlović pogodio mrežu za 7:1. Odbrana crno-belih je odlično funkcionisala, sjajno se Partizan branio i sa igračem manje.

POŠK je početkom drugog poluvremena smanjio na 4:8 i to je bilo poslednji put da zaostatak domaćih bude manji od pet golova. Ubrzo su Beograđani „dodali gas“ . Na kraju treće četvrtine bilo je jasno da bodovi „putuju“ u Beograd.

Najveću prednost srpski šampion imao je tri minuta pre kraja, kad je vodio sa 13:5. Domaći su smanjili na 13:7, da bi tačku tri sekunde pre kraja pogotkom sa igračem više stavio je Dimitrios Tikas.

Najefikasniji igrač meča bio je centar Partizana Marko Manojlović, koji je četiri puta šutirao ka golu i isto toliko puta pogodio. Nikola Jakšić i Marko Janković su dali po dva, a Lukas Gilen, Dimitris Tikas, radomir Drašović, Draško Gogov, Mateja Asanović i Filip Radojević po 1.

U Regionalnoj ligi sada sledi dvomesečna pauza. Takmičenje se nastavlja krajem januara, posle Evropskog prvenstva u Beogradu.

Partizan drugi deo prvenstva dočekuje sa 16 bodova, na četvrtom mestu.

POŠK – Partizan 7:14 (1:4, 2:4, 2:4, 2:2)

Bazen Poljud. Gledalaca: 300. Sudije: Bura (Hrvatska), Đurašković (Crna Gora). Igrač više: POŠK 12 (2), Partizan 12 (7). Peterci: POŠK 1 (1), Partizan 1 (1)

OVK POŠK: Anić (10 odbrana), Lapins, Prižmić 1, Ćorušić 1, Gadža 1, Borovčić-Kurir, Rončević 1, Stipić 1, Bebić, Delić, Bego, Reis, Sarić, Butić 2.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (7 odbrana), Gilen 1, Tikas 1, Manojlović 4, Subotić, Drašović 1, Gogov 1, Jakšić 2, Janković 2, Lazić, Adžić, Asanović 1, Brakočević, Radojević 1. Trener: Vujasinović.

Rezultati 10. kola: POŠK – Partizan Rajfajzen 7:14, Mornar BS – Crvena zvezda 13:10, Vojvodina – Primorje EB 6:13, Radnički – Mladost 5:10. Slobodni Jug CO i Jadran Carine.

Plasman: Jug 27, Primorje 24, Jadran 21, Partizan 16, Mladost 16, Mornar 10, POŠK 7, Crvena zvezda 6, Vojvodina 3, Radnički 2.