Stara Pazova
Jedinstvo
BNS
Nesrećan poraz Alasa na startu

Košarkaši Dunava poraženi su na startu takmičenja u Drugoj ligi Srbije, u Velikoj Plani rezultatom 78:77 (22:22, 28:20, 11:20, 17:15). Ostaje veliki žal za propuštenom prilikom da se u prvoj utakmici ostvari pobeda, protiv odlične ekipe Plane, koja ove sezone ima visoke ciljeve. Bila je ovo ujednačena utakmica, uzbudljiva svih 40 minuta.

Domaći su bili bolji rival u prvom poluvremenu, posebno u drugoj četvrtini. Dunav je bolje počeo drugo poluvreme i odličnom igrom u odbranu preokrenuo rezultat u svoju korist. Dva i po minuta pre kraja Alasi su imali velikih +7 ali su igrači Plane serijom poena stigli prednost i ušlo se u neizvesnu završnicu gde je odlučila jedna lopta. Dve sekunde pre kraja domaći postižu koš za pobedu i dva boda na startu prvenstva. Slabija partija u prvom delu, veliki broj izgubljenih lopti i promašenih slobodnih bacanja, glavni su uzrok poraza Dunava. Kompletnu statistiku sa utakmice Plana - Dunav možete pogledati na sajtu kluba.
U narednom kolu Dunav ponovo gostuje. Protivnik je ekipa Pirota koja je u prvom kolu poražena od Slobode u Užicu. Sigurno je da će ovo biti još teže gostovanje i još veći izazov za igrače Dunava.