Poraz Dunava u četvrtom kolu KLS

Košarkaši Dunava doživeli su i drugi poraz u Košarkaškoj ligi Srbije. Bodove iz Stare Pazove, zasluženo, odneo je beogradski Dinamik. Izabranici trenera Miroslava Mute Nikolića slavili su rezultatom 63:78 (23:24, 12:22, 17:18, 11:14).

Navijači i ljubitelji košarke, iz Banovaca, Pazove i okoline, ispunili su halu Park do poslednjeg mesta i još jednom napravili odličnu atmosferu. Igrači obe ekipe odužili su im se dobrom igrom, borbenom i uzbudljivom tokom većeg dela utakmice. Nažalost, oslabljeni tim Dunava nije uspeo da napravi podvig i dođe do treće pobede u prvenstvu. Alasi su nastupili bez povređenih Sočanca, Draškovića i Popovića, dok su Dugošija i Miljković, zbog bolesti i povreda, igrali nedovoljno spremni. Dinamik je bolje otvorio utakmicu i brzo stigao do prednosti od deset poena ali su igrači Dunava uspeli da se vrate u meč i pred kraj prve deonice povedu. U drugoj četvrtini ponovo bolja igra gostiju. Pogađali su igrači Dinamika iz svih pozicija, što ih je krasilo ceo meč, pa se na odmor otišlo rezultatom 35:46. U trećoj četvrtini, nošeni podrškom sa tribina, košarkaši Dunava smanjuju prednost i kada se činilo da je preokret moguć, ponovo su Beograđani pogodili nekoliko puta za redom van linije 6,75 i praktično prelomili utakmicu u svoju korist. Kod Dinamika najbolji su bili Gavrilović (16p, 4sk), Radulović (12p, 6sk) i Lazić (13p, 4sk), dok su se kod Dunava istakli Zorčić (17p, 8sk, 4bl), Nenadić (16p, 10sk) i Vukosavljević (10p, 3as).

Narednog vikenda Dunav putuje u Niš. Ekipa Konstantina nema pobedu u dosadašnjem delu prvenstva pa je sigurno da Nišlije imaju imperativ pobede. Dunavu je takođe utakmica mnogo važna, jer je potrebno vratiti samopouzdanje nakon dva poraza i prekinuti niz negativnih rezultata. Utakmica se igra u subotu od 19h30 u hali OŠ"Duško Radović".