Morava (VH)
35
NZ: Topličanin - Vučje 2:2
07.03.2010 Marija Kostić

Bojažljiv početak domaćih, sa mnogo grešaka u dodavanjima, što su gosti iskoristili još u 2. minutu tako što su stvorili stopostotnu priliku, ali je golman Gligović sjajno intervenisao. U 5. minutu prilika za Topličanin, posle slobodnog udarca na izbačenu loptu naleteo je Jovanović, ali njegov šut brani golman gostiju. Još jedna prilika usledila je u 11. minutu, šut Rajkovića sa 20 metara ali lopta odlazi tik iznad prečke. I onda posle blage inicijative domaćih, gosti u 26.minutu stižu do vođstva posle greške domaće odbrane. Ovaj gol je izazvao nervozu kod obe ekipe pa je usledilo dosta prekršaja. Posle jednog od njih dosuđen je slobodan udarac u korist domaćina na oko 25 metara od gola, izvodi ga Vasiljević i postiže prelep gol, lopta završava u desni gornji golmanov ugao. Ovaj efektan gol pokrenuo je fudbalere Topličanina, pa su u 42.minutu uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist. Posle kornera koji je izveo M.Krstić, Momčilović u šesnaestercu uspeva da odbije loptu glavom, ona se odbija na drugoj strani do Vasiljevića koji šutira sa 13 metara, i na putu do gola lopta je u gužvi zakačila Kostića, prevarila golmana i završila u mreži. Posle ovog gola domaći su stali tako da su gosti u poslednjim minutima prvog poluvremena vršili pritisak na gol Topličanina, imali su ozbiljnu šansu, ali je Mijalković izbacio loptu sa gol linije.

Drugo poluvreme počelo je napadima fudbalera Topličanina, pa su posle nekoliko lepih centaršuteva Momčilovića i Vasiljevića šanse propustili M.Krstić i nekoliko puta Kostić. Posle propuštenih prilika sledi kazna-kontra napad gostiju i posle šuta lopta se odbija od stative i na nju natrčava jedan od igrača Vučja i šalje je u mrežu. Do kraja utakmice Prokupčani su napadali stihijski i bez ideje, verovatno usled nedostatka snage. Gosti su stvorili još nekoliko šansi, a najzrelija je bila u poslednjem minutu kada su pogodili prečku. Na kraju realan rezultat-2:2.

Prokuplje - Stadion kraj Toplice. Gledalaca:200. Sudija: Mladenović Bojan. Strelci: 0:1 u 26, 1:1 Vasiljević u 32, 2:1 Kostić u 42, 2:2 u 68.minutu. Žuti kartoni: Stefanović, Rajković (Topličanin).

Sastav Topličanina: Gligović, Ivković, Mitrović, M.Krstić (Stefanović), Jović, Mijalković, Kostić (B.Krstić), Rajković, Vasiljević, Jovanović, Momčilović.