Actavis academy
Paraćin

U odloženoj utakmici Gimnazijalac savladao Palanku 2012

16.01.2018 plusonline.rs

Košarkašice „Gimnazijalca“  su odigrale odloženu utakmicu 11 . kola Druge ženske lige Srbije – jug B. Možda teže nego što se očekivalo savladana je ekipa „Palanka 2012“ iz Smederevske Palanke. Bila je ovo teška i 30-ak minuta neizvesna utakmica koju je dobila timska igra naših košarkašica.

Rezultatska klackalica je trajala do sredine treće četvrtine kada su košarkašice „Gimnazijalca“ uspele da se odlepe na +10 (54:44), ali su se gošće vratile u igru sa tri vezane trojke i serijom 3:14 treću četvrtinu završile sa +1 (57:58). Na svako naše vođstvo gošće su se rezultatski vraćele trojkama Natalije Spajić (5 trojki – 36 poena) i Savete Mihailović ( 4 trojke – 12 poena). Gošće su pogodile ukupno 11 trojki, naspram samo 3 koliko su ubacile naše košarkašica. Ali trojkama gošći, naše košarkašice parirale su odličnim izvođenjem slobodnih bacanja i imale učinak od 22/26.
Košarkašice „Gimnazijalca“ su otpor gošći uspele da slome tek u poslednjoj četvrtini.
Naše košarkašice su sjajno odigrale odbranu i pogodile gotovo sve u napadu (10/14 za dva poena), dobile poslednju četvrtinu 26:07 i ostvarile tešku i zasluženu pobedu konačnim rezultatom 83:65 uz konstataciju da je suđenje sudijskog para Milan Sibinović – Tijana Ristić bilo loše tokom cele utakmice i na štetu domaćeg tima.
Na ovoj utakmici za „Palanku 2012“ nastupila je i doskorašnja košarkašica Gimnazijalca Kristina Marković (12 poena) koja je zbog poslovnih obaveza u Beogradu, prešla u ekipu iz Smederevske Palanke.

Najefikasnije u timu Gimnazijalca bile su Jovana Petrović koja je postigla 21 poen i imala 7 osvojenih lopti, a na listi strelaca su je pratile Janja Marinković sa 20 poena, i Milica Mančić i Staša Živković sa po 16 poena. Narednog vikenda seniorke „Gimnazijalca“ igraju još jednu zaostalu utakmicu. Meč poslednjeg kola prvog dela prvenstva igra se u Kragujevcu protiv ekipe Radnički. Obe ove utakmice su odložene na zahtev protivnika.