Borac
Spartak
Metalac
Sloga se porazom oprostila od KLS

Kraljevačka Sloga je porazom od komšija iz Kragujevca završila najlošiju sezonu u klupskoj istoriji. Duel dve ekipe koje napuštaju elitno društvo pratio je mali broj gledalaca. Igralo se otvoreno, Sloga je rafalom od šest trojki iz devet pokušaja u prvoj četvrtini držala vođstvo do pred sam kraj ove deonice. Radnički je, ipak, imao odgovor i uspeo da ovaj deo igre reši u svoju korist 28-29. Do odlaska na veliki odmor ostalo je isto odstojanje (46-47), ali smo bili u prilici da vidimo i igru mladih košarkaša sa obe strane koji su konačno dobili značajniju minutažu.

U trećem periodu gosti su u jednom trenutku imali i šest poena prednosti (49-55), ali je stvar u svoje ruke preuzeo Nikola Otović i serijom poena doneo Slogi vođstvo, da bi posle 30 minuta igra na semaforu stajalo 66-66. U poslednjoj četvrtini mnogo bolja igra Kragujevčana i na kraju zaslužena pobeda rezultatom 82-92. Sloga posle 18 godina napušta KLS, vreme je za perestrojku basketa kraj Ibra, ali vreme će pokazati hoće li je i biti.

SLOGA – KKK RADNIČKI 82 - 92 (28-29, 18-18, 20-19, 16-26)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: Maričić (Kraljevo), Mizdrak (Valjevo), Krstić (Aleksinac)

SLOGA: Bogdanović 12, Milošević 9, Otović 28 (11 as, indeks 37), Simeunović 12,Malešević, Glišović 3, Ranitović 10, Ilić 2, Đorđević , Erak , Vujović 2, Stefanović

KKK RADNIČKI: Jovanović 11 (8 sk), Lalović 13, Luković 2, Milosavljević 11(8sk), Popović 12, Pavlović 13 (12 sk), Ristić, Demčešen 15, Tomašević, Beader 15, Koleman