13  Damjan Gojkov
52'
Prva pobeda Voše!
18.08.2018 FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu OFK Bačke rezultatom 2:0 (0:0), u petom kolu Super lige Srbije. Pred oko 1.500 gledalaca na “Karađorđu”, strelci za Vošu bili su Đurić u 70. i Vinsent u 78. minutu.

Od samog početka utakmica, Vojvodina je napadala, ali je prvu pravu priliku stvorila tek u 25. minutu. Mesarović se, na oko 20 metara iskosa od gola OFK Bačke, prilikom prijema lopte sjajno oslobodio svog čuvara, ušao u šesnaesterac i šutirao, golman Zogović je odbio loptu, a potom je i Fofana šutirao sa oko sedam-osam metara, ali je lopta otišla preko prečke. Voša je nakon toga mogla do gola i u 38. minutu, kada je sa oko 25 metara dobro šutirao Đurić, ali je tada lopta prošla nekoliko centimetara pored stative.

S druge strane, fudbaleri OFK Bačke su bolje otvorili drugo poluvreme, pošto su već u 47. minutu propustili dobru priliku za gol. Makarić je dobro prošao po desnoj strani i uputio oštar pas u peterac, gde je Mladenović u padu zahvatio loptu, ali nedovoljno da skrene njenu putanju u gol crveno-belih. Još bolju priliku, gosti su imali u 63. minutu, kada je Makarić uspeo da oduzme loptu Graovcu ispred Vošinog šesnaesterca i potom uputi udarac, ali je lopta pogodila stativu gola Vojvodine.

Samo tri minuta kasnije, sa desetak metara šutirao je i Gavrić, ali je lopta još jednom otišla iznad gola, za razliku od 70. minuta, kada je na drugoj strani Vojvodina došla u vođstvo.

Jedan od dužih napada crveno-belih završio se udarcem Đurića sa oko 20 metara, koji je loptu precizno poslao u dalji donji ugao Zogovićevog gola i tako doneo prednost crveno-belima.

Samo dva minuta kasnije, dosuđen je slobodan udarac za Vojvodinu. U kontranapadu Voše, Fofana je dobro proigrao Vinsenta, koji je krenuo sam ka golu OFK Bačke, da bi ga potom s leđa oborio Đorić. Šut sa oko 20 metara ponovo je uputio Đurić, ali je lopta ovoga puta prošla nekoliko centimetara pored stative. Ipak, u 78. minutu, Voša je uvećala prednost.

Vinsent je iskoristio sjajan dubinski pas sa desne strane i u šesnaestercu OFK Bačke dobro prihvatio loptu, a potom preciznim udarcem povisio prednost crveno-belih na 2:0.

Do kraja meča, fudbaleri Vojvodine su sigurno kontrolisali loptu i nisu dozvolili protivniku da golom unese rezultatsku neizvesnost u meč, izuzimajući šut Mićića u 93. minutu, kada je lopta pogodila stativu. Vojvodina je tako zabeležila prvu pobedu u Super ligi ove sezone.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Stojković, Graovac, Đorđević, Antić – Zlomislić – Vinsent, L. Arsić (od 68. Milojević), Đurić, Mesarović (od 53. Gojkov) – Fofana (od 86. Gajić).

OFK Bačka: Zogović – Ilić, Bjeloš, Makarić, Mladenović – Jovanović (od 83. Bajić), Mićić (od 68. Spremo), Grabež, Đorić (od 78. Ž. Arsić- Radinović, Gavrić.