Vinogradar
Fudbaleri Bačkogradištanke Vojvodine melju sve pred sobom
16.05.2019 V. Jankov

Isidor Milovanov je sve sigurniji na golu Vojvodine

Bilo da se igra u njihovom terminu nedeljom, rivalovom subotom ili, pak, u kupu i za bodove sredom, fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta su nemilosrdni. To su potvrdili u 26. kolu Subotičke lige, kojeje igrano u vanrednom terminu (sreda) i pobedili Slogu u Ostojićevu rezultatom 6:1 (5:1).

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu (5:1), pa nije bilo potrebe za većim angažovanjem u nastavku. Karakteristično za okršaj na banatskoj ledini bilo je to što su, čak,šestorica Gradštanaca zatresla mrežu Banaćana. Načeo je Radulović u 14, nastavio Pelengić u 22, upisao se u listu strelaca Ikrašev u 30, Bubanja u 34, Nenad Kudrić je u 40. završio serijal golova u prvom poluvremenu, a konačan rezultat postavio je mladi Brankov u 84. minutu.

Trener Lazar Dabižljević je u Ostojićevu ukazao priliku sledećim igračima: Milovanov, Vejin (od 46. Bečanović), D. Kudrić (od 74. Vender), Popović, Bilbija (od 79.Brankov), Radulović, Pelengić, Bubanja, N. Kudrić, Marjanov, Ikrašev.

U nedelju će Gradištanci ugostiti ekipu Proletera iz Njegoševa, a utakmica je zakazana za 17 sati. Imajući u vidu da imaju šest bodova prednosti nad drugoplasiranom Iskrom iz Kucure, to su sve bliži ostvarenju cilja i osvajanju trećeg pehara u sezoni. Da podsetimo, u klupskoj vitrini su već dva pehara iz kupa, MFS Bečej-Srbobran i PFS Subotica, a hitaju i ka peharu pobednika Područne lige Subotica.