True Celje
True Celje
Triglav
IHL: Zvezda moćna u Jesenicama

Da sa šampionima nema šale pokazali su hokejaši Zvezde u prvom duelu dvomeča u Jesenicama. U prve dve trećine spakovali su pet pakova iza leđa golmana domaćina da bi poslednji deo igre dočekali opušteno i bez problema priveli meč kraju.

Jesenice – Crvena zvezda 0:5 (0:2, 0:3, 0:0)

Dvorana Podmežkala. Gledalaca: 200. Sudije: G. Franc, M. Zrnič, G. Markizeti. Strelci: 0:1 Ivan Anić (3:27), 0:2 Mateja Popović (19:44), 0:3 Matija Vuković (32:00), 0:4 Marko Dragović (32:50), 0:5 Mihal Danijel (38:08). Isključenja: Jesenice 4, Crvena zvezda 10 minuta.

JESENICE: Žagar, Panjtar, Brun Rauh, Fartek, Finžgar, Hadžič, Jakupović, Kobal, Kočar, Krmelj, kumanović, Lesničar, Markič, Mašič, Podrekar, Potočar, Rajsar, Šabanović, Širovnik, Škof, Zor.

CRVENA ZVEZDA: Mitić, Stepanović, Anić, anđelković, Brkušanin, Danijel, Dragović, Janković, Mlađenović, Novasković, Podunavac, Popović, ristić, Španjević, Vuković, Cvik.

Već u četvrtom minutu Ivan Anić zatresao je mrežu golmana Nejca Žagara i pokazao da su crveno-beli došli po bodove. Mateja Popović je 16 sekundi pre kraja prvog dela povisio rezultat na 2:0, a rešetanje mreže domaćina nastavili su u nastavku Matija Vuković (32:00) i Marko Dragović (32:50).

Gologetersku tačku na fenomenalnu igru Zvezde stavio je Mihal Danijel u 39. Minute, a poslednja trećina donela je samo četiri isključenja crveno-belih, ali i nove bodove Beograđanima.

Izvor: hockeyserbia.com