3  Ranko Jokić
23'
Najbolji strelac lige presudio Zlatiboru
03.04.2021 zlatiborpress.rs

Fudbaleri Zlatibora poraženi su od Radnika u Surdulici rezultatom 1:2 u 29. kolu Linglong Superlige Srbije. Čajetinski tim pogoršao je šanse za opstanak u ligi jer ostaje na 21 bodu i 18. mestu, a ekipa koja je ispred, Inđija, došla je do pobede protiv Rada.

Junak pobede Surduličana je sa dva gola bio Milan Makarić, najbolji golgeter prvenstva, pogocima u 57. i 59. minutu. Jedini gol za Zlatibor postigao je vezista Nemanja Krstić u 82. minutu.

Trener Predrag Ristanović izmenio je postavu, što je uzrokovano i problemima sa povredama kod nekoliko igrača. U prvom poluvremenu gostujuća ekipa je održavala nerešen rezultat, iako je Radnik imao prednost u posedu lopte i više šansi. Ipak, u nastavku je odlični napadač Makarić sa dva brza gola doveo Zlatibor u veoma loš položaj. Tada se tim Slavoljuba Đorđevića više posvetila defanzivi, a Krstić koji je ušao sa klupe postiže lep pogodak koji donosi Čajetincima nadu da mogu bar do boda. U 87. minutu je Zlatibor bio najbliži izjednačenju, ali je golman Kostić lepom paradom odbranio udarac Vukića glavom posle cantrašuta iz kornera.

Radnik – Zlatibor 2:1 (0:0)

Stadion: FK Radnik, sudija: Dejan Maksimović.

Radnik: Kostić, Bainović, Bogdanovski (od 65. Milovanović), Danoski (od 77. Stamenković), Đorđević, Lukić (od 46. Oreščanin), Radmanovac, Stevanović (od 23. Jokić), Stojanović, Subotić (od 65. Spasić), Makarić.

Zlatibor: Čubraković, Jezdimirović, Lambulić, Momčilović, Sević (od 71. Denić), Dašić, Živanović, Janjić (od 60. Petronijević), Sudar (od 71 Krstić), Bogićević (od 51. Eliomar), Vukić.