Hercegovac
Vojvodina se, opet, usamila na čelu vojvođanskog "severa"
21.03.2021 V. Jankov

Prvi gol Aleksandra Prodanova - foto: V. Jankov

Prema očekivanju, lider nije imao težak posao u sudaru sa desetkovanim Somborcima. Brzo i lako su Gradištanci došli do vođstva od 1:0, jer je Bojan Ćulum u petom minutu prošao po desnoj strani i oštro centrirao, a Bratislav Jelić sve pratio i u padu sproveo loptu u mrežu. Već u 12. minutu Ilić se upisao u listu strelaca, jer je odbijenu loptu posle šuta Bojana Ćuluma prosledio kraj nemoćnog golmana Vezmara. Potom je usledila serija promašaja domaćina, a par minuta pre odlaska na odmorProdanov se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju i na odmor se otišlo sa 3:0.

Nastavak nije doneo ništa novo. Domaćin je i dalje napadao i, uglavnom, promašivao. Prvi strelac lige Bratislav Jelić je, najzad, u 70. minutu uspeo da prekine seriju promašaja, u 83. je Džigurski sa metar udaljenosti ugurao loptu i mrežu, a Aleksandar Prodanov je uposlednjem minutu, posle prodora i centaršuta Stefanova, svojim drugim golom postavio konačnih 6:0.

Gradištanci su, opet, usamljeni na vrhu tabele, ali i pored ubedljive pobede nisu igrali na nivou lidera.

Vojvodina (BG) - Radnički 6:0 (3:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gedalaca. Sudija: Ljubiša Berenji (Subotica). Strelci: B. Jelić u 5.i 70, Ilić u 12, Prodanov u 41. i 90. i Džigurski u 83. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Pejović (Vojvodina) i Đukanović (Radnički).

Bojvodina (BG): Babić – (od 72. Bošnjak -), Ilić 7 (od 81. Tatić -), N. Ćulum 6,5, D. Jelić 6,5, Stefanov 6,5, Đekić 7 (od 73. Horvat -), Pejović 7, Pecarski 6,5 (od 62. Džigurski -), B. Ćulum 6,5 (od 81. Tomić -), B. Jelić 7,5, Prodanov 7,5.

Radnički: Vezmar 5,5, Šomođvarac 5, Vukadinović 5, Lakić 5,5, Lukić 5,5, Martinović 5, Minić 5, (od 62. Zorica -), Vukelić 5, Đukanović 5,5, Tešanović 5,5, Petković 5.

Zonske lige Zonske lige Vojvođanska liga "Sever" Vojvodina (BG) Radnički (S)