Brodarac
GSP Polet Dorćol
TEK Sloga
Veliki preokret Jedinstva protiv Studentskog grada

Studentski grad je dužnik Jedinstvu, jesenas su ih pobedili na svom terenu rezultatom 2:0, pa će biti zanimljivo videti hoće li Surčinci danas uspeti da se revanÅ”iraju. Od samog starta, domaći imaju loptu viÅ”e u posedu, mada i gosti igraju otvorenog garda.
Mrđenović je prvi oprobao budnost domaćeg golmana u 12. minutu, Å”utiravÅ”i sa 16 metara dobro mu je zagrejao dlanove. Dva minuta kasnije i Popović Å”utira sa 20 metara, Prodanović vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner. Nakon udarca iz ugla najbolje se snaÅ”ao Bokić i sa 12 metara loptu neodbranjivo poslao u mrežu.Ā

Ā

Gosti su veoma opasni iz kontri, a posle jedne takve Stojković sa 7 metara pogađa stativu, igrao se 23. minut. Dva minuta kasnije joÅ” ubitačniji kontranapad zavrÅ”ava penalom za goste. Mrđenović je izbio sam pred Prodanovića koji je bio primoran da ga obori i to je jedanaesterac. Siguran izvođač je veteran Ćulum. Surčinci tek pred kraj poluvremena preuzimaju inicijativu, a u prvom minutu nadoknade uspevaju i da smanje vođstvo, strelac gola je Nikolić.Ā

Samo Å”to je počeo nastavak Jerović je izjednačio rezultat, najbolje se snaÅ”ao u gužvi u Å”esnaestercu. Međutim gosti brzo uzvraćaju, Å imun u 48. minutu iz slobodnjaka sa 20 metara pogađa same raÅ”lje, za 2:3. Domaći ne prestaju sa atacima, a to im donosi benefit u 59. minutu,Ā  kada se Nikolić po drugi put upisao u strelce. Posle udarca iz ugla vinuo se najviÅ”e u vazduh i zakucao loptu u mrežu. U 65. minutu penal za domaće, u Å”esnaestercu je oboren Cvetković od strane Bokića. Jerović je bio siguran izvođač najstrože kazne.Ā

Jedinstvo nastavlja furiozno i u 68. minutu je 5:3, het-trik Nikolića na asistenciju Jerovića. Posle petog primljenog gola gosti su se malo trgli i počeli da uzvraćaju sa napadima. Međutim, izmene rezultata do kraja susreta viÅ”e nije bilo.Ā

Ovo je veoma značajna pobeda Surčinaca, uspeli su da preokrenu rezultat posle minusa od 2 gola, a u sredu kada se igra vanredno kolo, idu na noge Radničkom sa Novog Beograda, dok Studenti ugoŔćuju Mladenovac.

JEDINSTVO - STUDENTSKI GRAD 5:3 (1:2)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Sulejmanović Denis i Rajković MiloÅ”. STRELCI: Nikolić 45+1, 59. i 68. i Jerović 46. i 66.min (k.u.) (Jedinstvo), Bokić 14, Ćulum 26. (k.u.) i Å imun 48.min (St.grad). ŽUTI KARTONI: Prodanović, Jovanović i Žmirić (Jedinstvo), Stegnjaja i Popović (St.grad).

JEDINSTVO: Prodanović, Milanović, Savinović (Cvetković), Popović, Vukić, Anđelković (AmbruÅ”), Gavrilović, Jovanović (Ranković), Nikolić, Žmirić (Å ević), Jerović (Đunisijević).Ā
STUDENTSKI GRAD: Bojović, Popović, Tufegdžić (Drndarević), Krstović, Bokić, Stegnjaja (Jovanović), Mrđenović (Petrović), Gavrilović (Puzović), Ćulum, Šimun, Stojković (Stojadinović).