Dejan Aleksić 17
53'
53'
Inđija nosi samo bod iz Beograda

Lider Prve lige Srbije je doputavo u Beograd nameran da novom pobedom nastavi pohod ka Super ligi, dok mlađani igrači domaće ekipe vode grčevitu borbu za opstanak. Utakmicu su bolje otvorili gostujući igrači, imaju loptu više u posedu i kontrolišu igru. Momci Marka Neđića su se opredelili za zatvoreniju varijantu i traže šansu da ugroze protivnički gol iz tranzicije.Gosti stižu prvi do pogotka u 22. minutu, posle lepog upošljavanja Đurića, sam pred golmanom domaćih se našao Stojanović i rutinski ga savladao. Nadmoćniji su gosti iz Inđije i posle vođstva, kontrolišu sredinu terena, a samim tim i rezultat, pa na odmor odlaze s minimalnom prednošću.

Grafičar kreće odlučnije u nastavku, ali do prve šanse ipak stižu gosti. Aleksić u 52. minutu šutira snažno sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala kraj same stative. Na drugoj strani Knežević je pokušao sa 18 metara da ugrozi Čupića u 59. minutu, ali je ovaj bio skoncentrisan i lako ukrotio udarac.

Napadi Grafičara su se odbijali od odbrane Inđije, sve do 78. minuta nije bilo izglednijih prilika, a tada je Nikola Mituljikić posle udarca iz ugla bio najviši u skoku, ali je lopta završila u naručju pouzdanog Čupića. Do kraja susreta mladi "Grafosi" ipak uspevaju da pronađu lopti put u mrežu, Babić u 89. minutu realizuje dobru akciju Ibanjeza i tako stižu do zasluženog boda.

U nedelju je na programu 24. kolo, Grafičar je gost komšijama u Žarkovu, dok Inđija dočekuje Bačkopalančane.

RFK GRAFIČAR - INĐIJA 1:1 (0:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Jakovljević Mladen. POM.SUDIJE: Tošić Miloš i Milićević Srđan. STRELCI: Babić 89.min (Grafičar), Stojanović 22.min (Inđija). ŽUTI KARTONI: M.Stajić (Grafičar), Čupić (Inđija).

RFK GRAFIČAR: Manojlović, Petrović (Ibanjez), Golijanin, Burmaz (Babić), N.Mituljikić (Bačanin), J.Mituljikić, N.Stajić, Knežević, Ilić, Leković, M.Stajić.

INĐIJA: Čupić, Milosavljev (Đurić), Kukolj (Riznić), Jovanović, Aleksić (Ignjatović), Stojanović, Desančić, Vukčević (Đokić), Rađen, Srbijanac (Nedeljković), Đurić.