Modriča
Zvijezda 09
Leotaru bodovi na otvaranju
16.07.2021 sportdc.net

Prvu utakmicu nove sezone Premijer lige BiH odigrali su u Bijeljini Radnik i Leotar, a pobjedu su slavili gosti iz Trebinja rezultatom 1:0.

Radnik je sveukupno bio daleko bolja ekipa koja je imala veći broj odličnih prilika, ali ih nije uspio realizovati, dok su Trebinjci svoju iskoristili i na kraju došli do pobjede.

Do prve prilike Radnik je stigao u petoj minuti preko Pantelića, ali je odbrana Leotara na vrijeme otklonila opasnost, da bi isti igrač zaprijetio i u 12. minuti, kada je pogodio prečku.

Pantelić je i sredinom prvog poluvremena bio u glavnoj ulozi kada je iz odlične pozicije šutirao, ali samo pored gola.

Nastavio je Radnik i u ostatku prvog poluvremena kontrolisati igru, ali bez značajnijih šansi, te je ostalo 0:0.

Drugo poluvrijeme također započinje sa velikim pritiskom domačih, ali prilika pravih nije bilo sve do 60. minute kada Pantelić ponovo promašuje fenomenalnu šansu i ostavlja svoj tim bez gola.

Kazna za promašaj stigla je u 68. minuti kada je Leotar došao do vodstva.

Sekulović je najviše skočio u šesnaestercu domaćih i šutirao glavom, Aljkanović je odbranio njegov udarac, ali odbijenu loptu Sekulović zakucava u mrežu i donosi vodstvo svojoj ekipi.

Nakon primljenog gola Radnik je bacio sve karte u napad u pokušaju da dođe do poravnanja, a takva igra im je donijela dvije velike prilike. Prvo je Šuber u 77. minuti loše zahvatio loptu i poslao je preko gola, da bi četiri minute kasnije Šarić iz fenomenalne pozicije slabo šutirao glavom.

Do kraja susreta Radnik je i dalje pokušavao doći do poravnanja, ali se Leotar uspješno odbranio i na kraju došao do iznenađujuće pobjede i prva tri boda nakon povratka u Premijer ligu BiH.

Lige Republike Srpske Lige Republike Srpske m:tel Premijer liga BiH Radnik Leotar