Ribnik
14. Oktobar
Het-trik Andrijaševića i nova pobeda Kamenorezca 76

Detalj sa meča - foto: Dragan Ivanović

Na igralištu u Dublju u okviru 11. prvenstvenog kola Druge Rasinske okružne lige, zanimljiv meč odigrali su domaći Kamenorezac 76 i drugoplasirana ekipa na tabeli ove lige ekipa Jezero iz Zlatara.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri, sa dve do tri neiskorišćene šanse domaćih i gostiju. Ipak danas raspoloženi i brzonogi Đorđe Andrijašević svojim het-trikom rešio je pobednika ovog susreta. On je pogodcima u 35, 48. i 55. minutu zatresao mrežu solidnog golmana gostiju Filipa Bogićevića. Poluvreme je završeno vođstvom dubljana 1:0, u nastavku gotovo ista igra ali beležimo veoma uspešne odbrane golmana domaćih Vladimira Petrovića, on je odbranio tri stopostotne šanse za pogodak i iz kola u kolo biva sve sigurniji.

Dragan Župac kapiten Kamenorezca 76 odlično organizuje odbranu, koja je danas bila sigurna i nije dozvoljavala iznenađenja. Predstavnici obeju ekipa su nam na početku rekli da u ovu utakmicu ulaze sa hendikepom bez petorice standardnih prvotimaca, što se odrazilo i na igru tokom celog susreta. Glavni arbitar Ljubiša Jakovljević sa pomoćnicima Milicom Poljaković i Bojanom Raičevićem dobro i nepristrasno je obavio svoj posao, a dužnost delegata profesionalno je obavio Saša Jevtić.

Treba napomenuti da uz sekretara Kamenorezca Dragana Jakovljevića i trenera Dragišu Jakovljevića, izuzetan doprinos uspešnosti dubljanskog kluba daje i predsednik kluba Branko Topalović koji organizuje aktivnosti u klubu. Ovom pobedom Kamenorezac 76 trenutno sa 16 bodova zauzima 8. mesto na tabeli a Jezero je na drugom mestu. Naredno 12. kolo dubljani gostuju u Ugljarevu kod ekipe Omladinca trenutno trećeplasiranim klubom na tabeli, biće težak i do kraja neizvestan meč. Fudbaleri Jezera kod kuće u Zlatarima dočekuju Poljoprivrednik iz Počekovine i to će isto biti zanimljiv i neizvestan meč.