Zemun
Borac
Trijumf "plavo-belih" na Bulbulderu
08.11.2021 OFK Beograd

Lider na tabeli ne posustaje. Novi trijumf zabeležen je u komÅ”iluku, protiv OFK Zvezdare. NakonĀ slabog prvog poluvremena, Ofkovci su okrenuli igru u svoju korist u nastavku igre i slavili nakon preokreta. OFK Zvezdara - OFK Beograd 1-2 (1-0).

Ā

Po sjajnoj fudbalskoj atmosferi koju su organizovanom podrÅ”kom pravili navijači sa Karaburme, viđena je utakmica sa tri pogotka i terenska inicijativa "plavo-belih" tokom većeg dela utakmice.

Prvo poluvreme je Zvezdara reÅ”ila u svoju korist nakon izvedenog kornera i pogotka Vukojevića u 36. minutu.

Navijači gostujućeg tima su na poluvremenu očekivali da "plavo-beli" igrači zaigraju kako umeju, a to se i ostvarilo već na samom startu nastavka igre. Evro-gol je iz slobodnog udararca postigao Ugrica u 49. minutu meča. OFK Beograd nastavlja sa atacima, a takva igra se isplatila u 87. minutu kada Radman, nakon asistencije Popovića, postiže pogodak za 10. pobedu tima sa Karaburme u ovogodiÅ”njem prvenstu.

Treba reći da su se istorije ova dva kluba u dosta situacija susretale. FK Bulbulderac je osnovan 1951. godine, a kada je klub sa KaraburmeĀ promenio ime iz BSK u OFK Beograd, poklonili su dresove i ostalu opremu komÅ”ijskoj ekipi koja jeĀ tada promenila naziv kluba u BSK i nosila znamenja koja je nosio klub sa Karaburme iĀ sa ponosom nosili sve do 1957. godine. 1974. godine zvezdarski BSK je promenio ime u OFK Zvezdara, ponovo po uzoru na slavni tim sa Stare Karaburme. Iz Zvezdare u OFK Beograd je doÅ”lo pregrÅ”t igrača, a pomenućemo neke od njih... JoÅ” kao omladinac u OFK je preÅ”ao Petar Borota i zadržao se u klubu sa Karaburme preko deceniju, tu su i Hadžitonić, Serpak, Vučićević, Manislavić, DoÅ”en-Majkić, Drageljević, Novaković i mnogi drugi. Sa Zvezdarom su seĀ "plavo-beli" prvi put u zvaničnim mečevima sastali u sezoni 2001/02, a nakon toga u poslednje 4 godine igraju svoje prvenstvene utakmice u okviru Srpske lige "Beograd".

Do kraja polusezone "plavo-belima" je ostalo da odigraju joÅ” mečeve protiv UŔća (NB) koje dočekuju narednog vikenda i na kraju protiv ekipe Studentskog grada u gostima. Pored ova dva prvenstvena meča, ekipu sa Karaburme očekuje meč četvrtfinala Kupa Beograda koji igraju u gostima protiv lionskog Hajduka.