Najbolja igra fudbalera Sloge iz Lozne u ovom prvenstvu

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

U najboljoj partiji u ovom prvenstvu fudbaleri Sloge iz Lozne su u svim elementima fudbalske igre nadvisili svoje rivale iz Sebečevca. Akcije domaćih igrača su se redjale kao na traci i aplauzi gledalaca nisu prestajali.

Početak utakmice obeležili su konstantni napadi domaćih fudbalera. Već u 7. minutu odlična akcija domaćih po levoj strani. Jovanović je iuposlio Milojevića koji centrira i u srcu šesnaesterca gostiju pronalazi Jovanovića koji ne greši i pogadja suprotni ugao za vodjstvo. Nastavili su domaći da napadaju i stvaraju šanse. U 14. minutu odlično proigravanje Jovanovića prema Nikoli Petroviću koji slabo zahvata loptu koju hvata golman gostiju. Onda u 30. minutu jedan od najlepših poteza na utakmici. Na oko 30 metara od gola dosudjen je prekršaj u korist domaćih igrača. Loptu je namestio Beljić svi su očekivali direktan šut u gol ali ovaj odlični fudbaler lucidnim potezom u kaznenom prostoru pronalazi Nenada Nedeljkovića koji nesebično upošljava Marka Kovačevića koji ovakvu šansu ne propušta i duplira vodjstvo domaćih. Do kraja poluvremena uglavnom se igralo na polovini gostiju, ali bez većih prilika.

Drugo poluvreme počinje napadima gostiju. Sves što su u ovom periodu igre uradili je dobra šansa u 49. minutu. Jedan dobar šut sa oko 18 metara dobar golman Čelić odbija u korner. Iz kornera lopta dolazi do Pršića koji upućuje odličan udarac prema golu domaćina ali još jedna odlična odbrana Čelića. Od tog trenutka domaći igrači preuzimaju inicijativu i stvaraju dosta prilika za postizanje pogodka. U ovom periodu igre razigrao se mladjani Milojević koji je proigravao svoje saigrače na maestralan način. U 59. minutu solo akcija Beljića koji ovaj završava dobrim udarcem koji golman gostiju brani. u 60. minutu jedan od lucidnih poteza Milojevića koji šalje dubinsku loptu prema Jovanoviću koji izlazi sam pred golmana gostiju ali slabo šutira pravo u njega. U 65. minutu Milojević odlično proigrava Miloša Kovačevića čiji šut golman gostiju brani. I onda izvanredna akcija Nikole Petrovića i Milojevića. Odigrali su dobar dupli pas na ivici šesnaesterca gostiju. Loptu prihvata Petrović i izvanrednim udarcem postiže prelep pogodak. Nastavili su domaći sa dobrim akcijama. Jednu takvu su u 75. minutu pretvorili u konačnih 4: 0. Milojević je na desnoj strani proigrao Beljića. Ovaj iz prve pronalazi na drugoj stativi Miloša Kovačevića kome je ostao lakši deo posla da ubaci loptu u mrežu. Do kraja susreta vredno pomena je jedan dobar šut Milosavljevića sa ivice kaznenog prostora koji prolazi tik iznad prečke.

Sve u svemu više nego zaslužena pobeda fudbalera Sloge. Pokazuje se da se kockice u timu Sloge polako sklapaju i da će igrači iz Lozne biti svima rival za respekt.

Stadion "Vrbak" u Lozni gledalaca 50

Sudija Miljković Nikola  7

Strelci: Jovanović u 7, Marko Kovačević u 30, Nikola Petrović u 70 i Miloš Kovačević u 75 minutu

Sloga (L): Čelić 7, 5, Kostović 7, 5 (od 85 Stojanović), S. Nedeljković 7, 5, Milošević 7, 5, Ni. Petrović 8, Jovanović 8, 5 (od 85 Milosavljević),, Milojević 7, 5 (od 80 D. Vasiljević), N. Nedeljković 7, 5 (od 70 Mš. Kovačević 7, 5),   Ne. Petrović 8, Ma. Kovačević 7, 5, Beljić 8 (od 85 A. Vasiljević)

Sebečevac: Milojević 6, 5, Panić 6, Pantelić 6, D. Simonović 6, Miletić 6 (od 70 S. Simonović), Simić 6, Milenković 6. Pršić 6, 5 (od 75 Djordjević), Gogić 6, Milojević 6, 5, Milutinović 6

Igrač utakmice: Jovanović Stefan