Šljivići
Braća Nedić
Flash
Zlatibor
"Orlovi sa tromeđe" preplivali Đetinju - trijumf od 8:4 u "policijskom" derbiju!

KMF 92 Užice - KMF PP 192 Prijepolje 4:8 (2:4)

Futsaleri PP 192 uspeÅ”no su prebrodii prvo ovosezonsko gostovanje. U veoma efikasnoj utakmici, "policijskom" derbiju, protiv ekipe 92 iz Užica slavili su rezultatom 4:8 (2:4) i tako zadržali stoprocentan učinak u prvenstvu i prvo mesto na tabeli Regionalne futsal lige Zapad ā€“ grupe "A".

Ā

Ipak, domaćin je prvi doÅ”ao do pogotka, u 4. minutu, nakon brzog kontranapada "3 na 1" kapiten Stefan JovanovićĀ je bio siguran egzekutor - 1:0. No vođstvo užičkih "plavih" je bilo kratkog daha. Već u narednom minutu iz uigrane akcije iz kornera "orlovi sa tromeđe" pogotkom Strahinje Ranitovića poravnavaju na 1:1.

Usledilo je desetominutno zatiÅ”je, a onda su igrači PP 192 izveli dvominutni "blickrig" i sa tri pogotka stigli do visoke prednosti od 1:4. Najpre je, u 14. minutu, Ranitović povukao loptu sa svoje polovine, "ukrstio" sa Stefanom Čovićem, Ranitović je nastavio prodor, bio brži od svog čuvara, prosledio loptu ka drugoj stativi, a Čović je unosi u gol ā€“ 1:2. DomaćinĀ joÅ” nijeĀ uspeo da se oporaviĀ od Å”oka, a igrači PP 192 su odigrali joÅ” jednu dobru akciju, lopta se brzo kretala, na kraju je doÅ”la do Srđana Krpovića koji pogađa stativu, ali Ranitović je sve to dobro ispratio i nije dozvolio da se tako dobra akcija ne zavrÅ”i pogotkom, pa zabija iz neposredne blizine ā€“ 1:3.
Odmah potom svoj prvenac u dresu PP 192 postiže Miladin Radivojević i to baÅ” onakav kakav smo od njega već godinama navikli da gledamo na terenima Å”irom Srbije, oÅ”tar udarac iz kolena "Å”picom" po zemlji iskosa sa desne strane, sa možda i dobrih 15 metara, iznenadio je golmana Dejana Vujića ā€“ pravi "miladinovićevski" gol ā€“ 1:4.

Nisu "orlovi sa tromeđe" iskoristili joÅ” nekoliko prilika, a onda su se u smiraj prvog poluvremena prekombinovali na sredini terena, u kontranapad je krenuo Milan GliÅ”ić, povukao loptu u levu stranu i precizno Å”utirao u kontraugao pogodivÅ”i "malu mrežu"- 2:4. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Mreže su potom mirovale do sredine drugog poluvremena, kada je po levoj strani proÅ”ao GliÅ”ić, uputio loptu u Å”esterac PP 192, nekoliko igrača i golman Minić nisu uspeli da je ukrote, Å”to je iskoristio Nemanja Matić i ugurao je u golĀ ā€“ 3:4 ā€“ rezultatski potpuno vrativÅ”i domaćina u meč.

Usledio je brz odgovor "orlova sa tromeđe". Korner Nikola Kijanović, odlično uposlio Milhada Žigovića, koji je i na ovoj utakmici odradio mnogo "nevidljivog" i vidljivog posla i u odbrani i u napadu, paĀ sa 6m zakucava u mrežu ā€“ 3:5. Ubrzo je Radivojević na svojoj polovini iznudio 6. faul domaćina, preuzeo odgovornost da sa 10m izvede kazneni udarac, golman "92" bio uspeÅ”niji, ali je Radivojević ostao priseban i odbijenu loptu sa oko 6-7 metara poslao u gol ā€“ 3:6. Igrao se 32. minut.

Već u sledećem minutu Užičani smanjuju na 4:6. Nakon udarca iz prekida iskosa sa desne strane loptu je petom ka golu skrenuo Nemanja Matić, ona je na putu ka golu zakačila Radivojevića, dobila dodatni efe i postala neuhvatljiva čak i za odličnog golmana Minića. PokuÅ”ali su domaći igrači da zaigraju joÅ” ofanzivnije, ali su izgubili loptu ā€“ Žigović je u kontru "izbacio" Čovića koji izlazi sam na golmana "92", ali odlučuje da malo pričeka Ranitovića, koji mu se hitro ubacio na drugo strani - dobija loptu ā€“ gol ā€“ 4:7 i novi het-trik Ranitovića.

Sasvim zasluženo tačku na I na ovaj meč stavio je u poslednjem minutu Čović, nakon dugog kombinovanja igrača PP 192, u trenutku kada je izgledalo da će možda lopta biti i izgubljena, na 5m "izranja" Čović i zabija golmanu kroz noge ā€“ 4:8.

4:8 - Stefan Čović (40')

"92" je nastupio u sledećem sastavu: Dejan Vujić (1, g), Darko Popović (2), Milan Jovanović (3, k), Nemanja Matić (7), Milan GliÅ”ić (14), Aleksandar Suzović (5), Nikola Madžarević (6), Stefan Jovanović (9), Predrag Grbović (11) i Aleksandar Å erfezi (13). Predstavnik kluba: Slavko Puzović.

Za PP 192 su igrali: Dragoljub MinićĀ (12, g), Miladin RadivojevićĀ (2), Milhad ŽigovićĀ (8), Strahinja RanitovićĀ (14), Stefan ČovićĀ (99), Nikola KijanovićĀ (4), Srđan Krpović (6), Vladeta NovkovićĀ (10, k) i Igor Dumić. Predstavnik kluba: Viktor Ratković.

Meč je vrlo dobro vodio sudijski dvojac Bojan Burojević iz Čačka i Mitar Nedeljković iz Arilja. Delegat je bio Milorad Krupež iz Čačka.

U narednom, 4. kolu, obe ekipe će igrati u Prijepolju: u derbiju kola PP 192 će dočekati odličnu ekipu Sjenice, dok će Užičani gostovati ekipi Aresa.