Ludogorets
Mladost
Zvezda u osmini finala Lige Evrope
09.12.2021 sportdc.net

Fudbaleri Brage i Crvene zvezde odigrali su 1-1 u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope.

Prva je zaprijetila Braga preko Medeiroša ali nije bilo promjene rezultata. Potom je zaprijetila i Zvezda. Sjajno je šutirao Geilor Kanga ali je Mateus odlično odbranio. U nastavku, Braga je povela. U 51.minuti Gobeljić je igrao rukom u kaznenom prostoru a Galeno je pogodio za 1-0. U 68. minuti, Pavkov je izborio penal za goste. Siguran sa 11 metara bio je Aleksandar Katai. Braga je pritisnula u samoj završnici. U drugoj minuti nadoknade Rafa Silva je sjajno šutirao ali je Borjan odbranio i sačuvao je Zvezdu po ko zna koji put.

U drugom meču grupe, Ludogorec i Mitjiland su odigrali 0-0. To znači da je Zvezda završila grupnu fazu kao prva sa 11 bodova. Samim tim, ekipa Dejana Stankovića ide direktno u osminu finala Lige Evrope. Braga je druga sa deset bodova i ona će razigravati za osminu finala Lige Evrope sa jednom od trećeplasiranih ekipa iz Lige šampiona. Mitjiland sa devet bodova nastavlja takmičenje u Ligi konferencije te bi mogao biti rival Partizanu u 1/16 finala.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - group F Sporting Braga Crvena zvezda