Irska
Irska
Srbija savladala i Azerbejdžan
12.10.2021 sportdc.net

Fudbaleri Srbije savladali su Azerbejdžan sa 3-1 u kvalifikacijama za svetsko prvenstvo u Kataru.

Srbija je bolje otvorila susret. Pokušavali su Valhović i Lazović ali bez uspjeha. U 19. minuti Ozobić je sjajno šutirao za goste ali nije pogodio. U 30. minuti, Vlahović iz penala pogađa za 1-0. Srbija je dala i drugi gol ali je pogodak Sergeja poništen radi ofsajda. Potom je šansu propustio i Jović. A onda šok za Srbiju. Na samom kraju prvog poluvremena, nesmotreni Rajković griješi a Mahmudov koristi poklon i pogađa za 1-1.

Sergej je prvi zaprijetio u nastavku ali je pogodio prečku. Ipak, Srbija je u 53. minuti povela a strelac je ponovo bio Dušan Vlahović. Potom je u šansi bio i Jović ali nije bilo promene rezultata. U 83. minuti dosuđen je novi penal za Srbiju a Dušan Tadić pogodio je za 3-1. Do kraja susreta nije bilo promene rezultata i Srbija je došla do pobede.

U drugom susretu grupe A Portugal je sa 5-0 savladao Luksemburg. Srbija ima 17 bodova, Portugal bod manje i utakmicu manje te će duel ovih ekipa u poslednjem kolu u Lisabonu, odlučiti ko ide direktno u Katar a ko ide u baraž.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal World Cup 2022 Qualification - Group A Srbija Azerbejdžan