Šabac
Pobeda Radničkog u trećoj utakmici u 20 sati
27.11.2021 SPD Radnički Kragujevac

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički Kragujevac

U trećem meču koji su odigrali u razmaku od 20 sati, vaterpolisti Radničkog lako su savladali domaćina turnira grupe B Regionalne lige, ekipu Mornara iz Splita, rezultatom 15:5.

Trener Kragujevčana, Uroš Stevanović, odmorio je dvojicu najiskusnijih igrača, Josipa Vrlića i Miloša Ćuka, a veću šansu dobili su mlađi Uglješa Panić, Jovan Tanasijević i Luka Gavrilović. Takođe, golman Lazar Dobožanov je meč odgledao sa klupe, a njegovo mesto među stativama zauzeo je Stefan Todorovski.

Kombinovani sastav Kragujevčana krenuo je nešto laganije i prvu četvrtinu okončao u svoju korist rezultatom 2:1, ali je u drugoj dodao gas i na poluvreme otišao sa vođstvom 8:2.

Kako je meč odmicao tako je prednost gostiju rasla, sve do dvocifrene razlike na kraju meča (15:5).

Najefikasniji sa po tri gola bili su Nemanja Stanojević i Nikola Lukić, dok su po dva dodali Uglješa Panić, Nebojša Toholj, Miloš Miličić i Marko Radulović.

Kragujevčani zatvaraju turnir u nedelju, od 13.40 časova, protiv Solarisa iz Šibenika, a već u utorak, od 19 časova, na istom bazenu, očekuje ih duel četvrtog kola Lige šampiona sa splitskim Jadranom.

Radnički – Mornar 15:5 (2:1, 6:1, 1:0, 5:3)

SPLIT – Bazen: „Poljud“. Sudije: Igor Virijević (Zrenjanin) i Tomislav Copić (Šibenik).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 3, Janković 1, Panić 2, Krug, Ukropina, Tanasijević, Toholj 2, Miličić 2, Lukić 3, Gavrilović, Todorovski, Radulović 2. Trener: Stevanović.

MORNAR: Kordić, Carev, Hrvatić, Vrdoljak 3, Solje, Jakovčević, Majić, D. Akrap, Bušelić 1, Božan, Uvodić 1, Omrčen, Gabrić, Dužević. Trener: Vrdoljak.