OFK Topličanin
Remi u srpskoligaškom gradskom derbiju Paraćina

Radost SFS Borca posle prvog gola, foto M. Đorić

Paraćinski gradski derbi odigran je pred velikim brojem gledalaca i završen bez pobednika, posle brojnih uzbuđenja u dvoboju Jedinstva i SFS Borca, uz korektno suđenje Stefana Ćirića i pomoćnika. Rivali su pokazali da zaslužuju pozicije u gornjem domu Srpske lige „Istok“.

Gostujući „staklarci“ bili su bolji u prvom poluvremenu i na odmor otišli sa vođstvom od 1:0, a njihove pristalice su na pauzi bile u ubeđenju da pobeda ne može da izmakne. Već u drugom minutu zapretio je iskusni Nenad Simić udarcem sa 18 metara, golman domaćina Mladenović bio je na mestu. Usledile su šanse Conića i Pavlovića za SFS Borac, a Simić je iz slobodnog udarca pogodio gornji deo prečke. Vođstvo gostiju u 27. minutu, Petković je pogodio stativu, odbijenu loptu je primio Nenad Simić i zatresao mrežu. Domaći tim je imao dva solidna udarca, preko Petrovića i Radovanovića, ali bez veće opasnosti po gol Lazarevića.

Deset uvodnih minuta drugog poluvremena pripala su Jedinstvu i došlo je do rezultatskog preokreta. Izjednačio je defanzivac SFS Borca Nemanja Lazić, udarcem u sopstvenu mrežu iz peterca, a vođstvo domaćinu doneo je Nemanja Petrović iz brzog kontranapada, posle kornera za „staklarce“. Usledio je period borbe na sredini terena, da bi gosti ponovo preuzeli inicijativu. Conić je u 74. minutu odlično šutirao sa 20 metara, a golman domaćih Mladenović loptu odbio u korner. Posle udarca sa ugla, spretan u gužvi u šesnaestercu Jedinstva bio je Miloš Petković i doneo izjednačenje. U finišu se igralo sa puno grešaka na obe strane, zahvaljujući i neravnom terenu, tako da je remi bio neizbežan.

Jedinstvo u poslednjem kolu gostuje Dubočici, a SFS Borac dočekuje tim Dunava iz Prahova.

JEDINSTVO - SFS BORAC 2:2 (0:1)

STADION: Gradski u Paraćinu. GLEDALACA: 1.500. STRELCI: Lazić (autogol) u 51. i Petrović u 54. za Jedinstvo, N. Simić u 27. i Petković u 75. minutu za SFS Borac. SUDIJA: Stefan Ćirić (Pirot). POMOĆNICI: Stevan Lazarević i Predrag Hristov (Niš). ŽUTI KARTONI: Marković, Stojadinović (Jedinstvo), Mijatović, Jovanović (SFS Borac).

JEDINSTVO: Mladenović, Kojić, Novković, Krkić, Petrović, M. Jovanović, N. Jovanović (od 46. Stojadinović), Milenović, Radovanović, Nastasijević, Marković (od 74. Šalja).

SFS BORAC: Lazarević, Tadić, Mirkailo, Conić, S. Simić (od 57. Jovanović), M. Pavlović (od 57. L. Pavlović), N. Simić, Lazić, Petković (od 90. Petrović), Stojanović, Mijatović.