OKK Novi Pazar
Vršac
Sloga preplivala Dunav

Jaki dueli pod košem - Elvis Čekić košarkaš Sloge u akciji pod košem Dunava

Sloga je posle teške utakmice i poraza od Dinamika ugostila Dunav iz Starih Banovaca, ekipu koja je prošle sezone slavila kraj Ibra. „Beli“ su u meč ušli bez Žada Kalila koji nastupa za libansku reprezentaciju, dok je kapiten Stefan Matović samo statirao na klupi jer je još povređen. Kraljevčani su sjajno počeli, nepogrešivi su bili u prvih pet napada i vođstvo od 10-2 nateralo je stratega gostiju Milivoja Lazića da zatraži prvi tajm aut. Uzvratili su gosti serijom 8-0 u režiji mladog Nikole Radovanovića, ali je onda i Sloga preko Stajčića pogodila prvu trojku. Sloga brzo povratila vođstvo, a posle trojke Stamenića i lakih poena Bojanića „beli“ su prvi put imali dvocifrenu prednost 25-14. Sloga je u istom ritmu nastavila i u drugoj četvrtini, puleni Marka Dimitrijevića su dominirali u skoku,a nisu ispuštali stečenu dvocifrenu prednost. U ovom periodu Nemanja Nikiolić je bio posebno razigran, sa već tada dvocifrenim poen učinkom, ali i četiri promašena slobodna bacanja. Na kraju Nemanja Nikolić je stavio tačku na prvo poluvreme u kome je Sloga stekla lepu prednost 43-30.

U trećoj deonici mnogo bolja igra gostiju, aiko je Sloga u njednom trenutku imala 17 razlike (50-33). Dunav se nije predavao, zatvorio je prilaz svom košu,a na drugoj strani su pogađali Vukčević i Radovanović i prednost „belih“ se istopila, 57-51. Ovaj deo igre obeležio je Dimitrijus Andervud zakucavanjem koje je izazavalo dvominutne ovacije oko hiljadu gledalaca u sportskom hramu na desnoj obali Ibra. Sloga je u poslednjem kvartalu zaigrala snažnu odbranu, tri minuta gosti nisu mogli do koša,a domaći su strpljivo povratili dvocifrenu prednost 62-51. Na kraju, Dunav je sa dve trojke na kraju meča ublažio poraz, 73-65.