Gol Stevlića u Tutinu za jesenu titulu?

Stevan Kovačević - foto: Borac 1926/lična arhiva

U Tutinu je odigana prava prvenstvena, tvrda i takmičarska utakmica. LoÅ” teren i jak vetar uticali su na kvalitet prikazanog fudbala. U ne previÅ”e sadržajanom i lepom meču, rivali su vodili viÅ”e računa o sopstvenom golu i uglavnom vrebali iz kontre ili polukontre. Domaćin je stvorio par poluprilika u prvom poluvremenu, ali je Stanić bio na mestu. Smatraju da su oÅ”tećeni za nedosuđeni jedaneserac u 22. minutu, nakon ruÅ”enja Perovića u kaznenom prostoru.

Ā

U nastavku Čačani su osvežili redove sa tri izmene, dodali gas, bili konkretniji i u 60. minutu doÅ”li do odlučujućeg gola. Miletić je Å”utirao sa nekih 16-17 metara, golman Alić je kratko odbio, tu se naÅ”ao prisebni Stevlić i telom je uneo u gol. Pre gola povredio se levi spoljni defanzivac Zimonjić tako da je trener Curić u nedostatku adekvatne izmene izrotirao tim i to se u neku ruku odrazilo na igru domaće ekipe, naročito u defanzivi.

TUTIN ā€“ BORAC 1926 0:1 (0:0)

STADION: Gradski stadion Tutin. Gledalaca 100. GL. SUDIJA: Lazar Stojmirović (Kragujevac). POM. SUDIJE: Nikola Stojanović (Kraljevo) i Nikola Kostić (Kragujevac). STRELAC: 0:1 Stevlić u 60. minutu. Žuti kartoni: Miraljemović Vukčević (Tutin), Kovačević, Bogićević (Borac 1926).

TUTIN: Alić, Miiraljemović, Hot, Avdić (Pejović), Kecap, Dedeić, Vuković, Vukčević, Ćosović (Bogdanović), Zimonjić (Živanović), Perović (V. Bogićević).

BORAC 1926: Stanić, Pribaković, Kolarević, Pantić, Rakonjac (V. Bogićević), Stevlić, Todosijević, Stojanović (Živanović), Marković, Kovačević, Milekić (M. Bogdanović).