JoŔanica
Zlatibor
"Kamiondžije" se provozale kroz Čačak sa bogatim plenom

FK FAP - foto: Ivan Gudurić

Kakav derbi, straÅ”an derbi kraj Morave. Jednom je moralo da se desi da lider popusti i teÅ”ko je bilo u dužem periodu držati tako visok nivo forme. U trenerskom nadmudrivanju kao pobednik je izaÅ”ao Vladislav Rosić, novi kormilar ā€œkamiondžijaā€. Gosti su kominovano igrali u srednje niskoj i povremeno gore visoko, naročito posle drugog gola. Udarne igle domaćina su onemogućene, iskusnog Kovačevića je uÅ”topovao Lazarević. Pet izmene u redovima Pribojčana bile su plodonosne i Grek, Grujić i Miraljemović su uneli svežine, probojnosti i golove.

Ā

Derbi je protekao u pravoj muÅ”koj borbi, sa velikom potroÅ”njom energije, gde su Pribojčani pokazali viÅ”e, dali dva gola i držali pod kontrolom veći deo meča. Prvo poluvreme je proteklo u ispitivanju snaga, nije bilo Å”ansi za gol i uglavnom se igralo za prevlast na sredini terena.

FAP je u 57. minutu poveo, izveden je korner, na drugoj stativi je lopta glavom vraćena na peterac gde je prihvatio Grek i pored Stanića poslao u mrežu. Pre toga, ā€œzebreā€ su imale najzreliju priliku, ali je Å”ut Grbovića zavrÅ”io preko gola. U tom periodu beležimo priliku Grujića i Å”ut glavom iz povoljne pozicije u dobro postavljenog Stanića. ProÅ”lo je tačno deset minuta i gosti su preko najboljeg igrača Plazinića postigli drugi gol i stavili tačku na derbi. Jedan od spoljnih napadača gostiju se probio po desnoj strani, uputio upotrebljiv centarÅ”ut u srce Å”esnaesterca, najprisebniji bio je Plazinić i sa 13-14 metara poluvolejom pogodio levi donji ugao gola Borca 1926. Zbog značaja utakmice deljenje pravde povereno je sudijama sa viÅ”ih lista na čelu sa Milanom Stefanovićem.

BORAC 1926 - FAP (PRIBOJ) 0:2 (0:0)

Gradski stadion u Čačku. Gledalaca oko 1000. Strelci: 0:1 Grek 57, 0:2, Plazinić 67. minutu. Glavni sudija: Milan Stefanović. pomoćne sudije: Milan Šutulović, Nikola Borović. Žuti kartoni: Janjić, Vujičić, Milekić, Bogićević (Borac), Vesnić, Jovanović, Vukmirović, I.Lučić (FAP).

BORAC 1926: Stanić, Janjić, Kolarević, Vujičić, Rakonjac (Milinković), DraÅ”ković Todosijević, Pelivanović (Grbović), Kovačević (Bogićević), Vranić, Milekić (Marković).

FAP: Nikolić, Vesnić, Stojković, Obićina, Plazinić (Milunović), Jovanović (Miraljemović), Milojević (OtaÅ”ević), Stanojević, Lazarević, Vukmirović (Grujić), Lučić (Grek).