"Zebre" u prvoligaškom ruhu

Proslava igrača Borca 1926 - foto: facebook.com/FK-Borac-1926

Borac 1926 je ubedljivom pobedom nad Tutinom, kolo pre kraja, obezbedio naslov u Srpskoj ligi, Zapad. Čačani su sav posao obavili u prvih 45 minuta i sa tri gola otklonili sve dileme oko konačnog ishoda. Dok su se domaći igrači sa vernim navijačima radovali velikom uspehu, gosti su pognuli glave i razočarani krenuli put svlačionice. Ovaj poraz ujedno je značio oproštaj od srpskoligaškog društva. Na ruku im nisu išli rezultati direktnih konkurenata, Omladinca (savladao Real), Jošanice (nerešeno sa Takovom), kao neuspeh Metalca u plej-autu Pve lige, koji je “potisnuo” Tutin u Zonu.

Prvi od pet pogodaka pao je u 5. minutu nakon centaršuta iskusnog Kovačevića, koji je “pogodio” u glavu Pantića za “otvaranje” mreže Hajrovića. Igrao se 19. minut kada je igranje rukom jednog od igrača u plavim dresovima sudija Matić okvalifikovao kao najstrožu kaznu, siguran realizator bio je Milekić, golmana je poslao u jedanu, a loptu u drugu stranu. Prvi od dva pogotka raspoloženi Vranić postigao je pred odlazak na odmor. Lep šut sa distance, sa boka, završio je u maloj mreži protivničkog gola.

Nakon nešto više od četvrt sata igre u drugom delu mreža Tutina se zatresla po četvrti put. Ponovo je strelac bio Vranić, bio je najprisebniji i natrčao na odbijenu loptu. Konačan rezultat postavio je rezervista Grbović šutem sa ivice šesnaesterca. U 78. minutu istakao se Hajrović odbranom penala, uspeo je da pročita šut Bogićevića i skrene loptu u korner.

BORAC 1926 - TUTIN 5:0 (3:0)

Gradski stadion u Čačku. Gledalaca oko 800. Gl. Sudija: Miroslav Matić. Pomoćne sudije: Nebojšа Savić, Milan Nеdeljković. Strelci: 1:0 Pantić 5, 2:0 Mlekić 19 (k.u.), 3:0 Vranić 37, 4:0 Vranić 64, 5:0 Grbović 75, Žuti kartoni: Milekić (Borac 1926)

BORAC 1926: Stanić Janjić Kolarević, Panić Vujičić Rakonjac (Grbović), Todosijević, Pelivanović (Bogićević), Kovačević (Marković), Vranić (Stevlić), Milekić (Stevanović).

TUTIN: Hajrović, Šarac, Trtovac, Hoт, Dedeić, Mujković (H.Ahmatović), Kecap (Salihović), Ademi, Goruždić, Ćosović (Sulejmanović), Sejdović (Hamzić, A. Ahmatović).