Partizan
Partizan
Radnički nadigrao Zvezdu, Todorovski junak
08.05.2024 SPD Radnički

Vaterpolisti Radničkog savladali su Crvenu zvezdu, u revanš susretu polufinalne serije Super lige Srbije, posle boljeg izvođenja peteraca, na svom bazenu, rezultatom 13:12 (10:10), pa će o finalisti odlučivati „majstorica“, koja je na programu u subotu, u Beogradu.

Od samog početka vodila se velika i pre svega ujednačena borba, pa se ovakav krajnji rasplet donekle mogao i očekivati.

„Crveno-beli“ su dva puta vodili na startu susreta, Radnički preokrenuo dva minuta pred kraj uvodne deonice preko Kristiana Šulca (3:2), ali se raspoloženi Gavril Subotić postarao da se prvi predah dočeka u egalu – 3:3.

Na samom početku druge deonice vaterpolista gostiju Draško Gogov zaradio je brutaliti zbog udaranja Lazara Vićkovića, ali je Radnički propustio da ozbiljnije materijalizuje brojčanu prednost. Tačnije, četiri minuta sa igračem više rešio je u svoju korist sa samo golom viška – 5:4. Čim su kompletirali redove, Beograđani su izjednačili pogotkom Subotića iz peterca, a zatim i preokrenuli golom Miloša Vukićevića sa igračem više (6:5). Sa tom razlikom se i otišlo na poluvreme, pošto su igrača više realizovali Bogdan Gavrilović na jednoj i Nikola Bursać na drugoj strani – 7:6.

Nisu se predavali Kragujevčani i nagrada je stigla u vidu novog preokreta posle golova Lazara Vićkovića i Nemanje Stanojevića (8:7), ali je Zvezda posle serije napada sa igračem više ipak u poslednji period ušla sa golom prednosti – 9:8.

Po dobro oprobanom receptu, napadima sa igračem više, Zvezda je ubrzo stigla do vođstva od dva gola (10:8), a kada je Vićković sredinom perioda smanjio na „minus jedan“ (10:9), usledio je i napad sa dva igrača više Beograđana. Međutim, Radnički, predvođen golmanom Stefanom Todorovskim, odoleo je svim tim pritiscima, a upravo je čuvar mreže izrastao u heroja susreta pošto je jedan odbitak devet sekundi pre kraja sproveo u mrežu i izborio peterce – 10:10.

Taj epitet potvrdio je i u penal seriji. Već u prvoj rundi odbranio je šut Bursaću, u trećoj je Milojević pogodio prečku, a sve je bilo gotovo kada je „skinuo“ peterac i Radoviću u poslednjoj seriji. U ekipi Radničkog precizni su bili Marko Janković, Kristian Šulc i Filip Janković, a promašio je samo Nemanja Stanojević u četvrtoj seriji. Za Zvezdu su pogodili samo Gavril Subotić i Dušan Vasić.

Ne računajući peterce, najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Lazar Vićković sa tri gola, a pratio ga je Nemanja Stanojević sa dva. Na drugoj strani Gavril Subotić se zaustavio na tri pogotka izprvih 12 minuta susreta, a po dva su dodali Dušan Vasić i Marko Radović.

Kako je Zvezda slavila u prvom duelu, ovi timovi još jednom će se sastati u Beogradu, u subotu, od 20.15 sati, kada će odlučiti ko će u finalu na megdan najverovatnije Novom Beogradu, koji kasnije večeras igra drugi duel u Šapcu.

Radnički – Crvena zvezda 13:12 (3:3, 3:4, 2:2, 2:1, 3:2)

KRAGUJEVAC – Bazen: SPD „Radnički“. Sudije: Stanojević i Putniković. Peterci: 10:10 Bursać, 11:10 M. Janković, 11:11 Vasić, 12:11 Šulc, 12:11 Milojević, 13:11 F. Janković, 13:12 Subotić, 13:12 Stanojević, 13:12 Radović.

RADNIČKI: Virijević, Kojić, Stanojević 2, F. Janković 1, Cvetanov Ivanov, Gavrilović 1, Adeišvili, Dadvani, M.  Janković 1, Vićković 3, Šulc 1, Pljevančić, Todorovski 1, Antić. Trener: Kozomora.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Bursać 1, Danković, Marković, Subotić 3, Vasić 2, Gogov, Basara, Vukićević 1, Seman, Milojević 1, Radović 2, Ivanović, Popović. Trener: Filipović.