Biciklizam: Rajović na kraju 18. u Austriji

BAD TACMANDORF, 16. avgust (Info centar).- Dušan Rajović, kadetski reprezentativac CCN Metaca osvojio je 18. mesto u konkurenciji 125 biciklista na kraju kadetske biciklističke trke trke „ASVO jugentur“ u Austriji.

U posldenjoj, četvrtoj etapi od 77,2 km oko Bad Tacmandarofa, Rajović je stigao u velikoj grpi na 39. mestu sa 10 sekundi slabijim vremenom od pobednika Estonca Kriston En Vage koji je stazu prešao za 1:57,59 časova (prosek 39,3 km na čas). Bio je šest sekundi brži od Frederika Madsena (Danska) dok je treće mesto u sprintu grupe od 38 biciklista sa deset sekundi zaostatka pripalao Patriku Haleru (Nemačka).

Rajović je bio jedini srpski biciklista u glavnoj grupi u kojoj je na 32. mestu bio i lider Paskal Einkhorn (Holandija). Dario Nimčević je vio 44. a Nikola Rosić 45. sa po 2,51 minut zaostatka. Na 98. mesto plasirao se Andrej Galović, na 99. Dimitrije Žarković Đolai, a na 100. Andrija Čukić svi sa 13,28 minuta slabijim vremenom od prvog. Trku je završilo 125 biciklista.

Pobednik trke je Paskal Einhorn (Holandija) sa vremenom 7:12,39 časova. Imao je 27 sekundi bolje vreme od Nemca Patrika Halera, dok je treće mesto pripalo Kevinu Genietsu (Luksemburg) sa 44 sekundi zaostatka. Plasmani srpskih biciklista u ukupnom poretku: 18. Rajović + 1,30 minuta, 52. Rosić + 4,26, 65. Nimčević + 13,42, 87. Žarković Đolai + 21,18, 86. Nimčević + 11,01, 96. Čukić + 28,43, 99. . Galović + 32,25.

U ekipnom plasmanu pobedio je holandski regionalni tim VF Het. Reprezentacija Srbije, koju je na ovoj trci vodio član UO BSS Miodrag Vuleta, nekadašnji aranđelovački reprezentativac, je 12. u konkurenciji 22 selekcije.